You are currently viewing Bezpieczne pieluszki Aio

Bezpieczne pieluszki Aio

Każda mama ma prawo wyboru, co do rodzaju stosowanych pieluszek. Na pewno zdecydowana większość korzysta z jednorazowych pieluszek, które można kupić w każdej drogerii, aptece czy nawet sklepie z artykułami dla niemowląt.

Dlaczego warto korzystać z wielorazowych peluszek?

aio pieluchy wielorazoweTo co wybieramy dla naszego dziecko powinno być przede wszystkim bezpieczne i sprawdzone. Dotyczy to ubranek, akcesoriów, pościeli czy pieluszek. Na rynku najdziemy przede wszystkim producentów pieluszek jednorazowych, których jest bardzo dużo. Jednak coraz częściej pojawiają się w sprzedaży Aio pieluchy wielorazowe, które są znacznie zdrowsze dla maluchów niż jednorazowe. Co prawda trzeba się liczyć z koniecznością prania wkładów, ale mamy pewność, że pupa naszego malucha będzie oddychać i nie będzie narażona na otarcia, odparzenia czy podrażnienia. Pielucha zwana otulaczem, jest wykonana z dwóch rodzajów materiałów. Od zewnętrznej jest to bawełna, bambus czy flanela, a od wewnętrznej wszyta jet nieprzemakalna tkanina, która zapewnia maluchowi komfort podczas noszenia. Dodatkowo w środku znajduje się specjalna kieszonka na wkład, który najczęściej jest bambusowy. W razie zabrudzenia, wystarczy zmienić wkład na nowy i maluch może mieć nadal sucho i miękko. Wielorazowe pieluszki przede wszystkim są ekologiczne i pozwalają skórze oddychać. Dostępne są w kilku rozmiarach dopasowanych do wieku i wag dziecka. Mają idealnie wyprofilowany kształt, przez co nie przeszkadzają w chodzeniu i wspierają właściwy rozwój kości biodrowej.

Wielu rodziców, których maluchom często się odparza pupa w jednorazowych pieluszkach, decydują się na zmianę ich na wielorazowe, ponieważ pozwalają one skórze oddychać. Dzięki temu odparzenia i wszelkie podrażnienia są rzadkością u dzieci z wielorazowymi pieluchami.