You are currently viewing Białko – jakie stosować podczas treningów

Białko – jakie stosować podczas treningów

Każdy kto uprawia sport, nieważne czy robi to zawodowo czy też amatorsko powinien zdawać sobie sprawę z tego jak ważna jest odpowiednia dieta, której zadaniem jest dostarczenie naszemu organizmowi niezbędnych mu składników odżywczych. Wielu sportowców dodatkowo stosuje w swojej diecie białko.

Dlaczego warto dodać do swojej diety białko?

białko serwatkowe koncentratBiałko stosowane przez sportowców oraz amatorów to najczęściej białko serwatkowe koncentrat. Jest to jeden z najbardziej popularnych suplementów diety, który sprzedawany jest prawie we wszystkich siłowniach. Dlaczego większość osób decyduje się właśnie na tego rodzaju preparat? Białko to otrzymywane jest z serwatki, dlatego zawiera bardzo dużą ilość białka zwierzęcego co sprawia, że jest ona bardzo szybko trawione przez nasz żołądek i równie szybko absorbowane do naszego organizmu. Białko serwatkowe stosuje się po treningu, ponieważ suplement ten pomaga naszym mięśniom się zregenerować po ciężkim wysiłku. Poza tym na rynku dostępnych jest wiele rodzajów białek, dostępna jest również szeroka gama smakowa, dzięki czemu na pewno każdy z nas znajdzie smak, który mu odpowiada. Poza tym przygotowanie jest bardzo proste. Wystarczy odmierzyć zalecaną porcję białka i połączyć ją z wodą bądź mlekiem. Fajną opcją jest również połączenie białka z produktami takimi jak siemię lniane, owoce czy orzechy, dzięki temu przyszykujemy dla siebie świetny posiłek. Zalecane dawkowanie to przeważnie trzy razy dziennie, oczywiście nie należy przekraczać zalecanej porcji proszku.

Należy pamiętać o tym, że stosując białko serwatkowe nie musimy stosować żadnych innych „wspomagaczy”, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia a nawet życia. Jeśli nie wiemy jaka porcja bądź który rodzaj białka będzie dla nas najlepszy zawsze możemy uzyskać informacje w sklepie z suplementami bądź na siłowni.