You are currently viewing Bogaty świat materaców

Bogaty świat materaców

Łóżko to serce każdej sypialni. Natomiast sercem łóżka jest materac. To on odpowiedzialny jest za komfort naszego snu, oraz za to w jakiej formie fizycznej obudzimy się o poranku. Dlatego tak istotne jest aby był dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb, zapewniał komfort i wygodę, a także był trwały i łatwy w utrzymaniu czystości.

Materac dopasowany do potrzeb

materace na zamówienieObecnie sklepy stacjonarne, jak i te internetowe dysponują ogromnym wyborem materaców na każdą kieszeń. Każdy klient znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, w każdym przedziale cenowym. Najbardziej popularnymi materacami są materace piankowe. Wśród nich znajdziemy zarówno klasyczne pianki poliuretanowe o różnej gęstości i gramaturze, jak i te droższe modele z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej. Materace piankowe bardzo często posiadają kilka warstw zbudowanych z pianek o różnych właściwościach, dzięki czemu są zarówno wygodne, jak i trwałe. Dzięki temu również można uzyskać materace o zróżnicowanej twardości, a jak wiadomo, twardość materaca to kwestia indywidualnych preferencji użytkownika. Te najtwardsze polecane są osobom o dużej masie ciała, natomiast drobne osoby oraz dzieci wygodnie wyśpią się na materacu o niższej klasie twardości. Najwyżej oceniane wśród materacy piankowych są materace lateksowe. Dzięki domieszce naturalnego lateksu odznaczają się niepowtarzalnym komfortem użytkowania, a także są niebywale trwałe. Odznaczają się także odpornością na bakterie i roztocza, dzięki czemu polecane są przede wszystkim alergikom. Za tym wszystkim idzie oczywiście odpowiednio wyższa cena, jednak biorąc pod uwagę fakt, że jest to zakup na wiele lat, warto ponieść taką inwestycję. Niezwykle popularne są obecnie materace na zamówienie. Producenci wychodzą na przeciw zapotrzebowaniu konsumentów i dają nam możliwość zamówienia materaca w niemal dowolnym kształcie i rozmiarze. Dzięki temu mamy możliwość stworzenia z sypialni naprawdę niepowtarzalnego wnętrza. Materace na zamówienie to świetne wyjście, jeśli marzy nam się okrągłe łóżko, co cieszy się coraz większą popularnością. Wydaje się, że obecnie ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Wybór materaców jest ogromny, ale najważniejszą kwestią jest odpowiednie dopasowanie materaca do własnych potrzeb. Jedni preferują spanie miękkie, inny z kolei wyśpią się wygodnie jedynie na twardym materacu. Inaczej kupuje się materac pojedynczy, a inaczej taki, który ma służyć jednocześnie dwóm osobom. Dlatego też przed zakupem przetestujmy materac, aby upewnić się co do wyboru właściwego modelu.