You are currently viewing Cechy wyróżniające bardzo dobrego dietetyka

Cechy wyróżniające bardzo dobrego dietetyka

Wizyta u profesjonalisty z danej dziedziny przeważnie wyróżnia się znacznie na tle wizyt u osób, które nie mają odpowiednich kompetencji. Tak samo jest w przypadku osób używających tytułu dietetyka. Aby jednak dietetyk był kompetentną osobą, konieczne jest posiadanie przez niego odpowiedniego poziomu wiedzy, jak również stałe podnoszenie kompetencji. Jak wygląda wizyta u profesjonalnego dietetyka?

Wizyta u sprawdzonego dietetyka

bardzo dobry dietetyk - tarnówWizyta u profesjonalisty z dziedziny dietetyki nie może być bardzo krótka, powinna trwać co najmniej 40 minut, a nawet godzinę. W czasie pierwszej konsultacji powinien zostać przeprowadzony w pełni profesjonalny wywiad z pacjentem. Dodatkowo doświadczeni i świadomi dietetycy zalecają wykonanie badań diagnostycznych, aby móc ocenić stan zdrowia. Jeżeli ma nam pomóc bardzo dobry dietetyk – tarnów jest odpowiednim miastem do korzystania z usługi. Profesjonalista nie będzie także oferował nam ogólnie przygotowanej diety, a jedynie przygotuje ją dla nas indywidualnie, z uwzględnieniem różnorodnych czynników. Znaczenie ma zarówno wiek i płeć pacjenta, ale również przyjmowane lekarstwa, choroby czy nasz tryb życia. Dla osób o ustalonych preferencjach kulinarnych znaczenie ma także to, że powinny być one uwzględnione przez dietetyka w czasie przygotowywania rozpiski. Niezbędne jest również stałe aktualizowanie zaleconej diety z uwzględnieniem wyników badań. Ma to na celu uniknięcie niedoborów witamin oraz minerałów. W przypadku diety mającej na celu redukcję nadwagi, konieczna jest u dietetyka specjalistyczna wiedza na temat otyłości oraz możliwych metod jej leczenia. Profesjonalista nie będzie także obiecywał wyjątkowych efektów w krótkim czasie oraz nie będzie do takich drastycznych działań zachęcać pacjenta. Dietetyk powinien mieć także odpowiednie podejście, bez oceniania i obwiniania podopiecznego. W gabinecie specjalisty powinna znaleźć się waga wraz z analizatorem składu ciała, co jest znacznie dokładniejsze, niż standardowe wagi.

Dobry i przede wszystkim profesjonalny dietetyk powinien być w stanie dostosować się do każdego pacjenta. Powinna być to osoba szczera, cierpliwa oraz opanowana, a także będąca w stanie poświęcić swoim klientom odpowiednio dużą ilość czasu. Choć leczenie otyłości jest finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, to w kolejce do poradni chorób metabolicznych często czeka się wiele miesięcy. Dlatego większość osób decyduje się na skorzystanie z prywatnych wizyt.