You are currently viewing Czy warto samodzielnie zakładać trawnik?

Czy warto samodzielnie zakładać trawnik?

 

Dzięki skorzystaniu z usług profesjonalistów, można mieć pewność, że założony trawnik będzie poprawnie przylegał do podłoża i wolny będzie od chwastów. Dzięki poradom ekspertów można dowiedzieć się, w jaki sposób pielęgnować darń oraz jakich nawozów używać. Specjaliści udzielą również wskazówek na temat koszenia.

Założenie trawnika w ogrodzie

zakładanie trawników wrocławPrzydomowy ogród to miejsce, w którym można stworzyć prawdziwie bajkowy klimat, za sprawą roślin i oraz zastosowania małej architektury. Jako wisienka na torcie jest z pewnością soczyście zielony trawnik. Jeśli chodzi o zakładanie trawników Wrocław to miasto, w którym działa specjalista w tej dziedzinie. Dzięki fachowemu doradztwu można osiągnąć wymarzony efekt. Czasami konieczne staje się zamontowanie specjalnych spryskiwaczy, jeśli trawnik miałby za duże nasłonecznienie, to wszystko jest kwestią indywidualną, którą ustala się z profesjonalistą. Jeśli chodzi o zakładanie trawnika z siewu, to robi się to wiosną. Późna wiosna to naturalny czas wzrostu traw, zatem sadzenie ich w tym czasie to odpowiedni wybór. Przed założeniem trawnika, specjalista przygotuje do tego celu ziemię. Zostanie również zastosowany humus, a następnie specjalny nawóz pod trawy. Można zdecydować się na zakładanie trawnika z rolki. Fachowcy, w razie zaistniałej potrzeby wykonają analizę składu gleby, Możliwe jest również założenie siatki na krety czy dodatkowego spryskiwacza wody.

Gęsty i soczyście zielony trawnik to z pewnością wizytówka każdego ogrodu. Aby trawa prezentowała się pięknie, warto powierzyć zakładanie trawnika specjalistom, którzy dzięki ogromnemu doświadczeniu starannie zajmą się położeniem trawnika w ogrodzie. Należy dbać o położoną murawę, a specjaliści mogą podpowiedzieć jak robić to prawidłowo.