You are currently viewing Czym jest olej konopny?

Czym jest olej konopny?

Warto wiedzieć, że najbardziej popularnym produktem zawierającym czysty kannabidiol (CBD), jest olej konopny. Zazwyczaj ma on postać czarnej, bardzo gęstej zawiesiny, o intensywnym, konopnym smaku, ale zdarzają się też wyroby o złocistej barwie i nieco mniej wyrazistym smaku.

Dobre surowe oleje konopne

olej konopny rawWszystko jest bowiem zależne od tego, jaką metodą pozyskuje się dany wyrób. Jednak trzeba wiedzieć, że kolor oleju nie ma żadnego znaczenia, albowiem, zawsze, najbardziej istotne jest to, jakie stężenie kannabidiolu zawiera. Im jest ono większe, tym produkt jest skuteczniejszy, a intensywność smaku też jest tu kwestią raczej drugorzędną. Warto także dodać, że w sklepach znaleźć można olej konopny RAW. Jest wyrób specyficzny, bowiem surowy, co oznacza, że zawiera nie tylko CBD, ale również jego prekursor, czyli CBDa. RAW oznacza te to, że nie był ogrzewany, co wiąże się z faktem, że znajdziemy w nim pełne spektrum kannabinoidów, terpenów oraz flawonoidów. Natomiast „zwykły” olej konopny, jest wyrobem zawierającym samo CBD, gdyż jest delikatnie podgrzewany w procesie produkcji, co doprowadza do tego, ze CBDa transformuje do postaci CBD. Na skutek tego zostaje mieniona struktura cząsteczkowa rośliny, a co za tym idzie, jej właściwości. Olejek konopny RAW otrzymywany jest metodą ekstrakcji dwutlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym, co jest najbardziej niezawodnym sposobem na pozyskanie esencji z konopi przemysłowych.

Surowe oleje konopne różnią się od olejów otrzymywanych metodą podgrzewania, gdyż zawierają pełne spektrum kannabinoidów. Zapewnia to dużo bardziej efektywne działanie, dlatego też, wyroby tego typu są najczęściej stosowane w celach terapeutycznych. Dodać również trzeba, że są niewiele droższe od wyrobów zawierających tylko CBD.