You are currently viewing Czym jest polimocznik?

Czym jest polimocznik?

Materiał nazywany polimocznikiem odnajduje swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Nic dziwnego, w końcu tak doskonałe właściwości muszą zostać dobrze wykorzystane. Obecnie coraz bardziej wypiera tradycyjne materiały hydroizolacyjne wykorzystywane w budownictwie. Skąd to wynika? 

Wszechstronne zastosowanie polimocznika

polimocznikZanim jednak przejdziemy do zastosowania polimocznika warto się zastanowić czym on tak właściwie jest. Materiał ten powstaje w wyniku reakcji izocyjanianu z żywicą. Dodawane są do nich również pigmenty oraz środki zwiększające adhezję i mające za zadanie zapobiegać fotodegradacji. Dzięki takiemu połączeniu możemy zaobserwować, że polimocznik jest substancją, która wykazuje się ogromną przyczepnością do wielu materiałów. To co sprawia, że jest wykorzystywany na tak szeroką skalę i wypiera wiele innych, tradycyjnych materiałów to przede wszystkim całkowita wodoszczelność. Polimocznik nie przepuszcza nawet najmniejszej kropli cieczy, a to oznacza, że podłoże pierwotne jest całkowicie chronione przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, które mogą jej zagrażać podczas eksploatacji. Dzięki takim właściwościom sprawdza się doskonale w budownictwie mieszkalnym. W tym miejscu warto wspomnieć, że polimocznik jest substancją w pełni przyjazną dla środowiska. W kontakcie z nią człowiek nie jest więc narażony na jakiekolwiek szkody. Materiał ten sprawdza się doskonale do pokrywania zarówno niewielkich, jak i ogromnych obszarów. 

Znając już właściwości polimocznika, w jakich sytuacjach możemy je wykorzystać? Substancja ta na szeroką skalę wykorzystywana jest do izolacji zbiorników na ciecze. Sprawdza się doskonale w formie ochrony elementów konstrukcyjnych czy hydroizolacji fundamentów i ścian pod poziomem gruntu. To tylko niewielka ilość zastosowań polimocznika. Warto zapoznać się ze wszystkimi jego możliwościami.