You are currently viewing Czym wyróżniają się wielopiły do desek

Czym wyróżniają się wielopiły do desek

 

Standardowe maszyny do cięcia to standardowe piły do ​​zastosowania w terenie w budownictwie. Nie zapewniają one sztywności i stabilności w celu uzyskania precyzyjnych próbek do użytku laboratoryjnego. Wielopiła to uniwersalny system piłowania do szybkiego i dokładnego cięcia belek oraz do przycinania cylindrów.

Wielopiły do desek działają niczym piły tarczowe

praktyczna wielopiła do desekŁatwy w użyciu system dystansowy ustala pozycję próbki i umożliwia cięcie belek lub rdzeni bez konieczności pomiaru. Brzeszczot przesuwa się i chowa do pozycji wyjściowej dzięki przyjaznemu pokrętłu ręcznemu. Wielopiła zawiera uchwyt wraz ze stołem i ręcznym urządzeniem do mocowania płyt. Może być wyposażony w średnicę 650 mm. ostrze o maksymalnej głębokości cięcia 200 mm i długości pryzmatu 500 mm (z możliwością przedłużenia do 700 mm, na życzenie). Wielopiła pozwala na łatwy w użyciu system piłowania do testów czteropunktowej belki zginającej, dwupunktowej belki zginającej, i innych. System pozwala produkować cylindryczne rdzenie o średnicach od 100 do 150 mm i 200 mm, oraz do szybkiego i dokładnego cięcia na różne długości od 10 do 300 mm. Zaletą wielopiły jest jej zdolność do obsługi wielu różnych materiałów. Cięcie wgłębne to kolejna specjalność tej wszechstronnej piły. Z narzędzia można korzystać tylko jedną ręką, co sprawia, że ​​jest to bardzo łatwa w użyciu piła. Ponadto praktyczna wielopiła do desek jest uważana za piłę mini-tarczową, co jest logicznym porównaniem. Piła łączy funkcje piły tarczowej w lekkim, kompaktowym formacie. Podobnie jak piła tarczowa, wielopiła służy do szybkiego cięcia bardzo precyzyjnych linii prostych. Największą różnicą między tymi dwoma narzędziami jest głębokość cięcia. Dlatego powinieneś zadbać o to, aby wybrać piłę wielomateriałową, która może piłować na wymaganą głębokość w pracy. Ze względu na niewielkie rozmiary piła do wielu materiałów jest łatwa w obsłudze. Możesz nawet używać jej jedną ręką.

To narzędzie jest bardzo dobrym wyborem, jeśli chcesz przyciąć materiały takie jak drewno, płytki, aluminium i rury na wymiar.To dlatego, że wielką zaletą piły wielomateriałowej jest to, że można mocować różne ostrza. Są tarcze do drewna, uniwersalne, a nawet diamentowe, które mogą przecinać płytki ceramiczne. Niektóre piły wielomateriałowe można również stosować do cięcia wgłębnego, co jest przydatne do wykonywania wycięć.