You are currently viewing Diety pudełkowe, które nie zawierają glutenu

Diety pudełkowe, które nie zawierają glutenu

Jestem jedną z osób uczulonych na gluten, co niestety wiąże się z wieloma trudnościami, jeśli chodzi o jedzenie. W naszym kraju coraz łatwiej jest znaleźć przepisy wegetariańskie czy chociażby knajpki serwujące jedzenie bez mięsa, jednak jeśli chodzi o rzeczy bezglutenowe to niestety tak prosto to nie wygląda. Dlatego zdecydowałam się na dietę pudełkową i dziś wiem, że była to najlepsza z możliwych decyzji.

Pyszna dieta bezglutenowa

najlepszy catering bezglutenowy w bydgoszczyW naszym kraju niestety wciąż podchodzi się nieco z dystansem do osób niespożywających glutenu. Często taka dieta jest uważana za fanaberię dyktowaną chęcią bycia modnym, a tymczasem wiele osób jest zwyczajnie uczulonych na gluten i zwyczajnie nie może go spożywać. Tak jest w moim przypadku. Kiedy diety bezglutenowe zaczęły być modne bardzo mnie to cieszyło ponieważ sądziłam, że dzięki temu będę miała łatwiejszy dostęp do produktów bezglutenowych lub też będę miała możliwość zamówić na mieście w jakiejś knajpce tego typu danie. Choć sytuacja zgoła się polepszyła to jednak wciąż pod tym względem jest krucho w porównaniu na przykład do sytuacji, kiedy ktoś nie je mięsa. Na szczęście udało mi się znaleźć najlepszy catering bezglutenowy w Bydgoszczy który niesłychanie ułatwił mi życie. Jestem osobą, która dużo pracuje. Nie mam czasu na codzienne gotowanie, a co dopiero bieganie po sklepach i szukanie produktów oznaczonych etykietą „gluten free” lub jakimkolwiek komunikatem, że produkt jest pozbawiony glutenu. Dieta pudełkowa zatem okazała się być zbawieniem, bo dzięki niej przestałam się martwić o swoje jedzenie. Zaczęłam wreszcie jeść tak, jak powinnam i tyle, ile naprawdę powinnam, a przede wszystkim zyskałam ogrom czasu w zapasie, który teraz mam możliwość poświęcić na chociażby swoje pasje. Przyznam też, że czasami kupując w marketach takie bezglutenowe wersje produktów wydają się one być później bez smaku. Nie wiem od czego jest to zależne, ale całe szczęście w diecie pudełkowej ani razu nie spotkałam się z czymś takim. Wszystkie posiłki są przepyszne i choć czasami sceptycznie podchodziłam do niektórych połączeń smakowych, to jednak po spróbowaniu szybko zmieniałam zdanie na pozytywne i byłam pod wielkim wrażeniem.

Oprócz pozytywów, jakie płyną dla mnie z diety bezglutenowej zauważyłam też mnóstwo plusów związanych z samą dietą pudełkową. Zamawiając taką dietę nie tylko zyskujemy czas, który wcześniej poświęcaliśmy na zakupy, czy gotowanie. To także oszczędność pieniędzy ponieważ nierzadko posiłki z takiej diety wychodzą nas taniej aniżeli wówczas, gdybyśmy kupowali składniki do nich w marketach, czy osiedlowych sklepikach. Kolejną ważną kwestią jest to, że zdrowa dieta jeszcze nigdy wcześniej nie była tak łatwodostepna.