You are currently viewing Do czego wykorzystywany jest stretch?

Do czego wykorzystywany jest stretch?

Obecnie do pakowania na magazynach wykorzystywane są najczęściej palety. Pakowanie na palecie jest bowiem najprostszą formą przygotowywania towarów do wysyłki. Oczywiście jednak tak zapakowane towary wymagają dodatkowego zabezpieczenia, najlepiej przy pomocy specjalnych folii.

Z czego produkuje się folię stretch?

folia stretch producentNajdroższym i najszybszym sposobem na zapakowanie dużej ilości produktów jest ich rozmieszczenie na palecie. Jest to sposób wykorzystywany szczególnie przez sklepy wysyłkowe, zajmujące się dystrybucją materiałów budowlanych, a  także przez różnego rodzaju hale przeładunkowe. Oczywiście jednak, aby przygotować towary do wysyłki nie wystarczy ich rozmieszczenie na palecie – wymagają one bowiem dodatkowego zabezpieczenia, aby z tej palety nie spadły w czasie transportu. Do tego najczęściej wykorzystywana jest folia stretch producent tej folii wykorzystuje kilka warstw elastycznej folii z poliuretanu, dzięki czemu taka folia jest bardzo odporna na rozdarcie. Dzięki temu zapewnia ona bardzo skuteczną ochronę zgromadzonemu na palecie towarowi – jej przedzielenie jest możliwe praktycznie tylko przy pomocy noża. Pomaga w tym także fakt, że folie te są w pełni elastyczne, dzięki temu pod wpływem ciężaru zgromadzonego na palecie towaru rozciągną się, ale nie przerwą. Folie stretch występują w dwóch wersjach – do pakowania ręcznego oraz w wersji nadającej się do użycia na specjalnych maszynach do pakowania, nazywanych owijarkami do palet. W przypadku tych folii wystarczy umieścić jej rolkę w owijarce aby samodzielnie zabezpieczyła ona zgromadzony na palecie towar przed transportem. Oczywiście jednak folie stretch nie nadają się do używania tylko aby zabezpieczać towary na palecie. Sprawdza się one bowiem doskonale także w celu zabezpieczenia pojedynczych produktów, szczególnie tych wysyłanych w opakowaniu producenta. Folie stretch są dostępne w wersji przeźroczystej, jak i nie przeźroczystej, na przykład czarnej .Ta druga wersja jest używana, aby chronić przed osobami postronnymi zawartość przesyłki.

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zabezpieczenie przesyłki przed uszkodzeniem. Można to zrobić na kilka sposobów, między innymi wykorzystując w tym celu karton. Do zabezpieczania towaru na paletach wykorzystuje się zaś zazwyczaj specjalne, wielowarstwowe folie.