You are currently viewing Dobieramy skórzany popręg

Dobieramy skórzany popręg

Pozornie może wydawać się, że wybór sprzętów do jazdy konnej jest bardzo prosty. W rzeczywistości nawet popręg, który na pierwszy rzut oka wydaje się zwykłym pasem, może stanowić niełatwy zakup. Warto sprawdzić, jakie rodzaje popręgów są dostępne oraz jak właściwie go dobrać do własnego stylu jazdy.

Wybieramy najlepszy popręg skórzany

dobry popręg skórzanyMoże się wydawać, iż do jazdy konnej nie jest potrzebne skomplikowane wyposażenie. Okazuje się jednak, że jeździectwo wiąże się z dużym nakładem finansowym oraz koniecznością cierpliwego kompletowania niezbędnego sprzętu. Należy dbać o odpowiednio dobrane siodła, ogłowie czy szpicruty. Jednym z głównych elementów jest popręg, który zakładany jest pod brzuchem konia. Warto wybrać dobry popręg skórzany. Wyróżnia się jego różne rodzaje, które są uzależnione od modelu siodła, do którego będzie doczepiony. Dlatego w sklepach można znaleźć popręgi ujeżdżeniowe, popręgi westernowe czy skokowe, a także wiele innych. Popręg podpina się po bokach siodła w taki sposób, aby przylegał idealnie pod brzuchem konia. Jego zadaniem jest utrzymanie siedziska w odpowiedniej pozycji na grzbiecie konia. Dobrze dopasowany popręg będzie hamował siodło przed przemieszczaniem się w czasie jazdy, co może być niezwykle pomocne w przypadku gwałtownych ruchów konia albo skoków. Popręg jest niezwykle ważny w celu zapewnienia bezpieczeństwa jeźdźcowi. Należy jednak uważać, gdyż źle dobrany może obcierać albo uciskać ciało zwierzęcia, a docelowo może to prowadzić do istotnych problemów zdrowotnych. Popręg wykonany ze skóry, w odróżnieniu od innych modeli, najlepiej ochroni ciało konia przed otarciami, dlatego jest najczęściej wybieranym elementem. Dodatkowo skóra jest bardzo trwałym materiałem, dzięki czemu taki popręg może doskonale służyć przez długie lata.

Podsumowując, możliwość skorzystania z profesjonalnego sklepu z akcesoriami jeździeckimi umożliwi nam zakup dobrych jakościowo oraz wysokiej jakości produktów. Nawet w przypadku zakupu popręgu, powinniśmy poważnie zastanowić się nad dobraniem go do rodzaju użytkowania, a jego materiał ze względu na bezpieczeństwo i komfort konia. W takich przypadkach doskonale sprawdza się popręg wykonany ze skóry, który jest delikatny dla konia oraz bardzo trwały i dobry jakościowo.