You are currently viewing Dobór akcesoriów do whisky

Dobór akcesoriów do whisky

Alkohol spożywa wiele osób, a każde z nas ma swój ulubiony typ trunku. Jedni z nas przepadają za winem, a inni wolą gorzkawy posmak piwa. Są osoby, które preferują drinki tworzone na różnych typach alkoholi. Jest jednak jeden bardzo klasyczny trunek, o którym warto wiedzieć kilka rzeczy. Jest nim whiskey.

Wybranie akcesoriów do whisky

akcesoria whiskyJest to alkohol pełen witaminy C, przez co pozytywnie wpływa na nasz układ odpornościowy i go wzmacnia. Dodatkowo niszczy komórki nowotworowe. Whiskey jest również mniej kaloryczne od piwa, przez co coraz więcej pań decyduje się właśnie na ten alkohol. Niegdyś kojarzony jedynie z mężczyznami coraz częściej pity jest przez obydwie płcie, a przez to popyt na akcesoria whisky ma coraz większy. Elegancka karafka będzie prezentować się fenomenalnie na komodzie w towarzystwie kompletu szklanek do whiskey. Najlepiej, gdyby był to pasujący do siebie komplet, jednak nie jest to konieczność, ponieważ łączenie klasycznej karafki z bardziej wystawnymi szklankami będzie również reprezentatywne. Bardzo ciekawym akcesorium do whiskey okazują się kule chłodzące, które będą utrzymywać stałą temperaturę naszego alkoholu w szklance. Większość z nas uwielbia, gdy whisky jest zimne, jednak dodawanie kostek lodu często w nieprzyjemny sposób rozrzedza zawartość szklanki odbierając trunkowi tym samym wyrazistość i charakter smaku. Ostatnim istotnym elementem tego kompletu będą szczypce służące do aplikowania kul chłodzących.

Dobór idealnych akcesoriów do przechowania i podawania whisky to nie jest wymóg, jednak każdy koneser tego właśnie trunku bardzo zwraca na to uwagę. Komplet akcesoriów do whiskey to przede wszystkim karafka, szklanki i kule chłodzące w komplecie ze szczypcami do wkładania kul do szklanek. To bardzo uniwersalny zestaw.