You are currently viewing Dobór odpowiedniego łóżka piętrowego dla dzieci

Dobór odpowiedniego łóżka piętrowego dla dzieci

Poszukując odpowiednich elementów wyposażenia do pokoju dziecięcego, możemy wziąć pod uwagę łóżka piętrowe. Jest to marzenie wielu dzieci i jednocześnie możliwość na wykorzystanie niewielkiej przestrzeni w maksymalny sposób. Czy warto decydować się na zakup łóżka piętrowego i czy są przypadki, kiedy lepiej z niego zrezygnować? Jakie są najważniejsze zalety tego rozwiązania i w jakich mieszkaniach się sprawdzają takie łóżka?

Dobór kolorowego łóżka dla dzieci

kolorowe łóżko piętrowe 160x80 dla dzieciNa rynku możemy znaleźć dwa rodzaje łóżek piętrowych. Pierwsze z nich powstały z myślą o jednym dziecku lub większej ich liczbie. Są również takie, które można rozkładać na dwa w taki sposób, aby mogły służyć dzieciom jako osobne miejsca do spania, a nie piętrowo. Możemy zamówić kolorowe łóżko piętrowe 160×80 dla dzieci. Podstawową sprawą na etapie wyboru modelu łóżka będzie kwestia dotycząca tego, ilu dzieciom ma służyć takie łóżko. W przypadku łóżka piętrowego dla jednego dziecka, dobrym wyborem może być model na antresoli. W takim wypadku na górze znajduje się miejsce do spania, natomiast na dole przestrzeń do wykorzystania na szafki, biurko czy miejsce do zabawy. W przypadku poszukiwania łóżka dla dwójki dzieci, możliwe są dwa materace znajdujące się na stelażach oraz ułożone równolegle do siebie. Ważne jest to, aby między nimi znalazła się odpowiednia ilość przestrzeni, aby z obu materacy była łatwa możliwość zejścia. Na rynku można znaleźć także modele przygotowane dla trójki dzieci. Poszczególne modele łóżek będą różniły się pomiędzy sobą zarówno stylem, jak i sposobem wykonania. Za najpopularniejsze uznaje się łóżka drewniane, ale oprócz tego dostępne są także metalowe, z plastikowymi elementami, jak i wykonanymi z innych tworzyw. Znaczenie może mieć również sposób wykonania oraz łączenia poszczególnych elementów, który będzie wpływać na jakość oraz estetykę takiego mebla do pokoju dziecięcego.

Najlepiej łóżka piętrowe sprawdzają się w przypadku niewielkich pokoi, na przykład w małych mieszkaniach. Na rynku dostępne są jednak i znacznie większe łóżka piętrowe, na przykład z dodatkową ślizgawką czy ozdobnymi elementami. Dlatego zanim podejmiemy ostateczną decyzję odnośnie zakupu łóżka, warto w pierwszej kolejności starannie je wymierzyć i sprawdzić, jak dużą ilość miejsca faktycznie ono zajmie.