You are currently viewing Dobrej klasy, wytrzymałe nawierzchnie sportowe

Dobrej klasy, wytrzymałe nawierzchnie sportowe

 

W dobie powstawania coraz większych i lepiej wyposażonych obiektów sportowych, wiele z nich wymaga dużo lepszych nawierzchni, które muszą być wykonane z najlepszych materiałów. Nawierzchnie sportowe mogą być wykonywane z materiałów, które są przede wszystkim bezpieczne dla samych zawodników. Firmy tworzące wiele rodzajów nawierzchni mają na względzie bezpieczeństwo zawodników w każdym wieku.

Nawierzchnie sportowe o elastycznej konstrukcji

podłogi sportoweJednym z najważniejszych aspektów, dla których tworzone są elastyczne nawierzchnie sportowe, są przede wszystkim względy bezpieczeństwa. jednak elastyczność nawierzchni jest również pożądana w wielu sportach. Dobra amortyzacja oraz bezpieczeństwo i komfort użytkowania jest spotykana w wielu nawierzchniach, które są przystosowane do wielu dyscyplin sportowych. Nawierzchnie muszą być także odpowiednio oznakowane. Dlatego dobre podłogi sportowe są wyposażane w certyfikowane i uznane oznaczenia, niezbędne do profesjonalnego i amatorskiego uprawiania wielu dyscyplin sportowych. W wielu wypadkach możliwe jest także zapewnienie odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne. jest to szczególnie ważne podczas korzystania z nawierzchni, zamontowanych pod gołym niebem. Tego typu nawierzchnie są przede wszystkim popularne w przypadku gminnych i osiedlowych boisk sportowych. Mogą one posiadać specjalnego typu mieszankę, która jest odporna na działanie promieni UV, deszczu, mrozu czy zużycia mechanicznego. Nawierzchnie sportowe są także montowane w halach. Różnią się one od tych zamontowanych pod gołym niebem tym, iż mogą być zaprojektowane tak, aby posiadać odpowiedni współczynnik tarcia. Jest to ważne w przypadku uprawiania dyscyplin sportu takich jak siatkówka, piłka nożna halowa czy innego typu dyscypliny. Dobre nawierzchnie halowe mogą być z powodzeniem wykorzystywane także na lekcjach W-F.

Nawierzchnie sportowe są najczęściej wykonywane z tworzywa, które zapewnia najlepsze właściwości. Najczęściej jest to tworzywo zwane poliuretan, i może ono być wykorzystywane na bieżniach, boiskach oraz wszelkiego rodzaju obiektach sportowych, umiejscowionych pod gołym niebem lub pod zadaszeniem. Poliuretan jest materiałem, który zapewnia także przepuszczalność ciepną oraz wodną, ważną podczas występowania zmiennych warunków.