You are currently viewing Doby filtr do wody

Doby filtr do wody

Woda jest niezbędnym czynnikiem do życia dla każdego żywego organizmu. Dlatego też tak ważna jest jej jakość. Powinniśmy jej spożywać przynajmniej półtora – dwa litry dziennie i to z dobrego źródła. Można ją kupować lub filtrować w domu.

Jakie są rodzaje filtrów do wody?

sklep z filtrami do wodyW większości miast Polski, woda, która leci z kranu i pochodzi z miejskiego przedsiębiorstwa wodnego, przeważnie nie nadaje się do spożywania bez uprzedniej obróbki termicznej. Oczywiście jest ona oczyszczana i filtrowana, ale pomimo tego nie powinny jej na przykład prosto z kranu spożywać kobiety w ciąży czy dzieci. Z tego względu dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w odpowiedni filtr, który dokładnie oczyści wodę, a nawet ją zmineralizuje. Sklep z filtrami do wody bez problemu znajdziemy w internecie i też tam najlepiej robić zakupy, ponieważ e-sklepy są świetnie zaopatrzone i mają znacznie niższe ceny sklepy stacjonarne. W sprzedaży są dostępne filtry, które może zamontować w domu każdy, kto chce korzystać z czystej i bezpiecznej wody wprost z kranu. Mogą to być dzbanki z oczyszczaczami lub specjalne filtry, które się montuje na kranie lub w odpowiednim miejscu na rurach. Na rynku znajdziemy filtry zmiękczające wodę, które są także nazywane wymiennikami jonowymi ze względu na ich charakter pracy, filtry węglowe, które są wypełnione węglem aktywowanym, lampy sterylizujące UV, które zabijają patogeny, wirusy i bakterie czy filtry z odwróconą osmozą. Najlepsze i najefektywniejsze są ostatnie, gdyż można je stosować w przypadku wody z kranu i ze studni.

W dzisiejszych czasach oczyszczanie wody we własnym zakresie staje się coraz popularniejsze, gdyż wynika to z ciągle zwiększającego się zanieczyszczenia środowiska. Ponadto korzystając z filtra, możemy pić wodę prosto z kranu, zamiast ją kupować w butelkach.