You are currently viewing Ekonomiczny dom z gotowych elementów

Ekonomiczny dom z gotowych elementów

Na rynku działa przynajmniej kilkaset firm budowlanych, specjalizujących się w różnych projektach. Jedne z nich realizują zlecenia na obiekty mieszalne, handlowe, a inne na magazynowe. Ich usługi są niezbędne, kiedy chcemy postawić dom.

Gdzie wykonać projekt domu z prefabrykatów?

projekty domów z elementów gotowychBudowa domu murowanego może trwać nawet kilka kilkanaście miesięcy, ponieważ wymaga tego sposób jego budowania. Jeżeli zależy nam na czasie, to lepsze będą domy kanadyjskie, gdzie projekty domów z elementów gotowych wykonują odpowiednie firmy budowlane. Choć w Polsce nie ma zbyt wielu firm specjalizujących się w budowie domów szkieletowych, to z pewnością znajdziemy ją w każdym województwie. Cechą charakterystyczną tych budynków jest składanie ich z gotowych części, zwanych prefabrykatami. W domu murowanym, ściany są stawiane cegła po cegle na placu budowy, a w domach kanadyjskich gotowe ściany są przywożone lawetą i montowane na fundamentach. Później trzeba odpowiednio zaizolować miejsca łączeń, aby w zimie nie uciekało ciepło. Projekt takiego domu zakłada ocieplenie termopłyt, które zastępują klasyczne płyty fundamentowe, w pionie i poziomie, przez co budynek jest doskonale ocieplony. Podobni wygląda sytuacja ze ścianami, w których wnętrzu umieszczona jest wełna mineralna i styropian, które zabezpieczają budynek przed wilgocią i zimnem. W każdym budynku, nie tylko parterowym, izolacja jest kluczową kwestią, która musi być właściwie wykonana, ponieważ w przeciwnym wypadku może się wewnątrz rozwinąć grzyb.

Profesjonalne firmy budowlane zajmują się kompleksową realizacją zleconych projektów od wykonania szkiców na papierze, po oddanie gotowego obiektu właścicielowi. Z każdym rokiem rośnie ilość prywatnych zleceń na budowę domów z gotowych elementów.