You are currently viewing Faktury wysyłam w kopertach z logo firmy

Faktury wysyłam w kopertach z logo firmy

Od wielu lat prowadzę swoje biuro rachunkowe. Zajmuję się prowadzeniem księgowości dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Robię to po części dla zarobku a po części dlatego, że po prostu to lubię. Nie zajmuję się skomplikowaną księgowością dla spółek, bo po prostu nie mam na to czasu. Obsługuję kilkadziesiąt małych firm, przy których i tak mam pracy od rana do wieczora. Mam też jedną swoją zasadę – faktury do swoich klientów wysyłam tradycyjną pocztą.

Zamówiłem kilka tysięcy tanich kopert firmowych

tanie koperty z logo firmyNawet gdy zaczynałem swoją działalność i miałem kilku klientów na krzyż to każdemu klientowi powiedziałem, że fakturę wysyłam za listem pocztowym. Jestem człowiekiem starej daty i wierzę, że papierowa faktura jest o wiele bardziej wartościowa dla moich klientów niż ta, którą wysyła się mailem. W każdym razie moi klienci doceniają to moje małe wariactwo i dostrzegają w nim pozytywy. Oczywiście cały mój staromodny profesjonalizm polega na tym, że każdą fakturę pakuję do eleganckiej koperty z logo mojego biura rachunkowego. Na początku wysyłałem listy w zwykłych białych kopertach, ale kiedyś zupełnie przypadkiem natrafiłem na ogłoszenie jednej z drukarni. Można było do końca roku zamówić u nich tanie koperty z logo firmy a po nowym roku miały być dostarczone. Chodziło o to, że drukarnia oferowała tanie koperty tym, którym z ich otrzymaniem po prostu się nie śpieszyło. A mnie nie śpieszyło się w ogóle, więc złożyłem zamówienie na osiem tysięcy takich kopert, co kosztowało mnie wówczas chyba osiemset złotych. I od kilku lat mam te koperty i nie zanosi się, żebym przez najbliższe trzy lata musiał je zamawiać. A najfajniejsze jest to, że wspomniana drukarnia zaprojektowała mi zupełnie za darmo eleganckie logo, które na moich firmowych kopertach jest nadrukowane. Logo jest proste, ale zdążyłem się już do niego mocno przyzwyczaić.

Prowadząc taką małą firmę jak moja trzeba o nią we właściwy sposób dbać, ale przede wszystkim trzeba dbać o swoich klientów. Uważam, że wysłanie do klienta tradycyjnego listu w firmowej kopercie jest taką formą docenienia go za współpracę. No bo jednak przygotowanie kilkudziesięciu listów do wysłania potrafi zająć mi cały dzień. Na pewno nie planuję zmiany w tym co robię i każdemu nowemu klientowi mówię, że fakturę będzie dostawać ode mnie pocztą.