You are currently viewing Gdzie wynająć pokój nad jeziorem?

Gdzie wynająć pokój nad jeziorem?

Wielkopolska to nie jest rejon stricte wakacyjny, a raczej przemysłowy. Mimo tego jednak również tam można wybrać się na wypoczynek podczas urlopu. Na terenie województwa wielkopolskiego znajduje się aż 799 jezior, które w większości są polodowcowe. Jest więc w czym wybierać.

Jeziora mniejsze i duże – Wielkopolska

duże pokoje nad jeziorem - wielkopolskaDuża liczba jezior gwarantuje obecność miejsc wypoczynkowych. W otoczeniu jezior zwykle są plaże i lasy. Jest więc dużo miejsca na rozstawienie namiotu i przenocowanie na dziko. Nie jest to jednak do końca bezpieczne. Trzeba również upewnić się, czy teren nie należy czasem do prywatnego gospodarza. Nie można bowiem w takim przypadku rozstawić namiotu bez stosownego pozwolenia. Warto przed tym przeszukać okolice jezior, być może są tam jakieś ośrodki turystyczne, które oferują duże pokoje nad jeziorem – Wielkopolska prócz wodnego bogactwa, o którym mowa wyżej może pochwalić się również znakomitymi drogami, które są rzadkością w przypadku innych kierunków wypoczynkowych, jak na przykład okolice morza czy Mazury. W Wielkopolsce jest również dość dobrze rozwinięte rolnictwo oraz hodowla. Z łatwością więc można dostać świeże jaja od kur, a także ogórki czy pomidory niemalże prosto z krzaka na śniadanie. Takie produkty są popularne, jeśli turysta gustuje w gospodarstwach agroturystycznych, w których często bez dodatkowej opłaty można korzystać z dóbr natury, które dają pola gospodarzy. W miejscach noclegowych nad jeziorem często przyjaźnie przyjmowane są zwierzęta domowe, a więc rodzina z dziećmi może zabrać na przykład swojego pieska, jeśli posiada. Jest to duże ułatwienie, ponieważ właściciele czworonoga nie muszą martwić się wtedy o opiekę nad nim podczas ich nieobecności, a mogą zabrać go ze sobą. Dla dużej rodziny potrzebny będzie duży pokój, najlepiej taki z aneksem kuchennym, aby mogli oni sobie przygotować co rano śniadanie. Ważna jest również obecność czajnika elektrycznego oraz naczyń. Mając dzieci bowiem,  często, zależnie od ich wieku, potrzebna jest możliwość przygotowania im pokarmu o odpowiedniej temperaturze.

Mieszkając na terenie województwa wielkopolskiego, warto na urlop wybrać się nad jezioro. Mając samochód, bardzo łatwo, nawet z dnia na dzień, zapakować do niego potrzebne rzeczy, wsiąść i wyruszyć na urlop. Można tam swobodnie łowić ryby, robić grilla, grać w piłkę na łonie natury, pluskać się w wodzie, zażywać kąpieli słonecznych, a także grać w gry planszowe.