You are currently viewing Gdzie wyrzucać psie odchody?

Gdzie wyrzucać psie odchody?

Każdy właściciel czworonoga musi wyprowadzać go kilka razy dziennie na spacer. W czasie spaceru zwierzę załatwia swoje potrzeby. W trosce o dobro ogółu należy sprzątać psie odchody. W tym celu zostały stworzone specjalne kosze, które rozmieszczone są w miejscach często uczęszczanych przez właścicieli z psami. Sprzątanie po swoim pupilu jest narzucone również przez prawo, a uchylanie się od tego obowiązku może grozić otrzymaniem mandatu.

Specjalne kosze na psie odchody

kosze na psie odchody - producentKażdy właściciel psa podczas spaceru, powinien być wyposażony w specjalne woreczki na psie odchody. Zebrane odchody należy umieścić w specjalnie do tego przeznaczonym koszu. Jeżeli chodzi o kosze na psie odchody – producent daje wiele opcji wyboru. W ofercie można znaleźć kosze z dystrybutorem woreczków foliowych lub i takie bez niego. Pojemniki wykonywane są z trwałych materiałów, odpornych na działanie czynników atmosferycznych, co jest bardzo ważne, ponieważ kosze stoją na zewnątrz. Materiał, z których wytwarza się kosze, musi być również wysoce odporny na korozję. Specjalne zamykanie chroni odpady przed wydostaniem się na zewnątrz na skutek silnych podmuchów wiatru. Kosze takie posiadają specjalny klucz, aby osoby postronne nie mogły ich otworzyć. Eksperci twierdzą, że psie odchody nie powinny być wyrzucane do zwykłych koszy na śmieci, ponieważ ich transport i utylizacja podlegają innym procedurom. Według prawa każdy właściciel musi sprzątać nieczystości pozostawione przez swojego pupila. Specjaliści z zakresu weterynarii oraz sanepidu zgodnie twierdzą, że odchody zwierzęce należą do materiałów szkodliwych i niebezpiecznych dla zdrowia. Dzięki egzekwowaniu prawa przez straż miejską coraz więcej właścicieli czworonogów posiada woreczki i sprząta po swoich zwierzętach w obawie przed mandatem. Duża obecność koszy sprzyja utrzymywaniu czystości, zatem powinno być ich jeszcze więcej.

Obowiązkiem każdego posiadacza psa jest dbanie o miejsca użyteczności publicznej, takiej jak lasy, parki, skwerki czy osiedla. Kosze na psie odchody to bardzo funkcjonalny produkt, niezbędny w każdym mieście. Nie wolno umieszczać ich w koszach do tego nie przeznaczonych, ponieważ nieczystości stanowią źródło rozwoju drobnoustrojów, mogących wywoływać różnego rodzaju choroby.