You are currently viewing Herbaty z suszem konopnym

Herbaty z suszem konopnym

Kiedy spotykają nas jakieś dolegliwości bólowe, czy też mamy problem ze zdrowiem, a wyniki badań krwi nie są najlepsze zazwyczaj zaczynamy zastanawiać się, co możemy zrobić, aby poprawić nasz stan. Po wizycie u lekarza zazwyczaj lądujemy w aptece z receptą na kilka syntetycznych leków, które mają pomóc nam wyleczyć nasz organizm. To jednak jest chemia, a możemy przecież wspierać go naturalnie.

Właściwości i zastosowanie herbat z suszu konopnego

herbata z suszu konopnegoWarto wiedzieć, że medycyna naturalna, pomimo ogromnego rozwoju medycyny ogólnej, nadal ma się świetnie. Coraz więcej osób stawia na naturalne metody leczenia i uzyskuje coraz lepsze rezultaty. Jednym ze sposób walki z chorobami układu krążenia, a także z nieprawidłowym profilem lipidowym jest stosowanie herbat konopnych. Herbata z suszu konopnego zawiera wysokie ilości kanabidioli, czyli substancji o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, a także przeciwdrobnoustrojowym oraz duże ilości antyoksydantów. Dzięki temu uzyskujemy neutralizację wolnych rodników, a także zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz redukcję objawów zapalenia. Warto wiedzieć, że możemy również wyregulować nasz profil lipidowy, ponieważ regularne spożywanie herbaty konopnej zwiększa ilość dobrego cholesterolu, a zmniejsza złego. To wpływa korzystnie na nasz układ krążenia i zapobiega miażdżycy naczyń krwionośnych, a tym samym zapobiega zawałom. Wiele osób może zastanawiać się, gdzie możemy dostać taką herbatę. Okazuje się, ze najlepszym miejscem do jej zakupu jest oczywiście sklep internetowy z przetworami z konopi medycznych, czy też sklepy z bogatym asortymentem herbat.

Wybranie najlepszej herbaty konopnej nie jest łatwe. Należy sprawdzić, czy producent danego suszu posiada certyfikaty, które potwierdzają jego jakość. Jeśli tak to warto jest zainwestować właśnie w taki susz, ponieważ to jego stosowanie przyniesie nam największe korzyści. Napar należy spożywać dwa lub trzy razy dziennie.