You are currently viewing Hipnoterapia a leczenie nerwic

Hipnoterapia a leczenie nerwic

 

Żyjemy coraz szybciej a zdrowie psychiczne na tym cierpi. Relacje międzyludzkie coraz częściej zastępują nam kontakty w sieci: na forach internetowych, w serwisach społecznościowych, setki maili i rozmowy telefoniczne. To wszystko sprawia, że coraz więcej osób cierpi na uporczywe nerwice, stany lękowe i inne problemy natury psychicznej i emocjonalnej. Niektóre dolegliwości same znikają, inne wymagają pomocy ze strony specjalisty.

Fachowe leczenie za pomocą hipnoterapii

hipnoterapia leczenieHipnoterapeuta to psycholog, psychoterapeuta, lekarz z wykształceniem i bogatym dorobkiem zawodowym. Nie jest to magik, którego znamy z hollywoodzkich produkcji. To osoba godna zaufania, której umiejętności poparte są latami praktyki klinicznej, godzinami spędzonymi w gabinecie i na szkoleniu swoich umiejętności. Hipnoterapia leczenie lęków i nerwic oraz np. anoreksji, bulimii, uzależnień, ma na celu poprawę naszego komfortu i zdrowia psychicznego. Często osoby z nerwicą lub stanami lękowymi nie mogą normalnie funkcjonować. Boją się wykluczenia, ośmieszenia i dlatego unikają gabinetów terapeutycznych. Zupełnie niepotrzebnie, gdyż leczenie za pomocą hipnozy jest uznanym na całym świecie, sposobem wychodzenia z lęków. Hipnoterapeuta, to zwykle psychoterapeuta o szerszym spektrum działania, o dodatkowej specjalizacji. Potrafi profesjonalnie i skutecznie dotrzeć do sedna problemu i pomóc pacjentowi. nie wymaga to wielkiego wysiłku ze strony samego pacjenta.

Hipnozę można nazwać przyjemną i bezbolesną. Jest na pewno szybsza od wielomiesięcznej terapii klasycznej. Hipnoza pomaga otworzyć się, dzięki niej pacjent lepiej współpracuje z terapeutą, co z kolei daje znacznie lepsze efekty i gwarantuje szybszy powrót do zdrowia. Hipnoterapeuta, to zaufany, dobrze przygotowany fachowiec.