You are currently viewing Interaktywna nauka jako klucz do sukcesu

Interaktywna nauka jako klucz do sukcesu

Ewolucja szkolnego sprzętu, który ma pomagać w nauce, obecnie postępuje bardzo szybko. Kiedyś cudem w klasie był zwykły telewizor, potem rzutnik z ekranem, aż w końcu pojawiły się tablice interaktywne, które zrobiły furorę wśród uczniów i nauczycieli. Jednak postęp ma to do siebie, że znów pojawiło się coś nowego, a mianowicie monitor interaktywny.

Monitor, który ułatwi pracę nauczycielom i uczniom

monitory interaktywneMonitory, które mają nam ułatwić pracę, stają się coraz bardziej rozpowszechnione, jednak największa sławę zdobyły w szkołach i placówkach oświatowych. W obecnym czasie w szkole potrzebna jest zwykła tablica, tablica magnetyczna, telewizor lub inna forma, dzięki której da się wyświetlać filmy czy różne materiały pomocnicze z komputera. Monitor interaktywny gromadzi w sobie wszystkie te urządzenia, przy czy jest wydajny, precyzyjny i łatwy w obsłudze zarówno dla nauczyciela jak i dla ucznia. Najczęściej z takiego monitora możemy korzystać poprzez dotknięcie czy przesunięcie palcem, czasem może być potrzebny rysik, ale to już wszystko zależy od modelu. Monitory interaktywne mają jedną zaletę, która czyni je lepszymi od tablic interaktywnych, a mianowicie nie odbijają światła. Jest to częsty problem w klasach, które przez większą część dnia są nasłonecznione i nie pomaga nawet zaciągnięcie rolet przy odtwarzaniu materiału. Jest to wielki plus, ponieważ dzięki temu można z niego korzystać tak naprawdę w każdych warunkach. Możliwe jest korzystanie z niego nawet bez podłączenia komputera, ponieważ posiada dostęp do internetu i można w nim włączyć tryb tablicy interaktywnej. Dodatkową zaletą jest możliwość zamontowania go na podstawie jezdnej, dzięki której można go przemieszczać z klasy do klasy. Jedyne co trzeba zrobić to odłączenie wtyczki z gniazdka, a następnie podłączenie w innej klasie. Po takim przeniesieniu nic się nie resetuje ani nie ginie i można z niego korzystać tak jak poprzednio. Jest dużym ułatwieniem dla nauczycieli i uczniów, ponieważ dzięki takiemu sprzętowi dzieci chętniej się uczą. 

Obecny system oświaty jest zwolennikiem dóbr elektronicznych i śmiało wdraża je w system nauczania w szkołach i podobnych placówkach. To dobrze, że nie stoi w miejscu, ale korzysta ze wszystkiego, co może sprawić, że nauka będzie bardziej efektowna i przede wszystkim bardziej interesująca dla uczniów, a taki monitor idealnie wpisuje się w zakres potrzeb takich placówek.