You are currently viewing Jak działają bezpłatne certyfikaty stron www?

Jak działają bezpłatne certyfikaty stron www?

Praktycznie każda firma, która chce zaistnieć na rynku posiada własną stronę www lub planuje jej założenie. Witryna internetowa daje bowiem bardzo duże możliwości jeśli chodzi o przekazywanie treści potencjalnym klientom. Za jej pośrednictwem można zaprezentować produkty, a także przedstawić najważniejsze informacje oraz dane kontaktowe. Niemniej należy pamiętać, że strona jest obecnie poniekąd cyfrową wizytówką przedsiębiorstwa.

Instalacja certyfikatu bezpieczeństwa

bezpłatny certyfikat sslWymaga to żeby była ona wykonana w sposób profesjonalny. Jednym z najważniejszych zagadnień jest bezpieczeństwo. Każdy odwiedzający stronę firmy klient chce czuć się na niej bezpiecznie i znaleźć potrzebne informacje. Właśnie dlatego administrator powinien wgrać na serwer bezpłatny certyfikat ssl, który zapewnia bezpieczne połączenie HTTPS. Po instalacji certyfikatu w pasku wyszukiwania koło adresu strony wyświetla się zielona kłódka. Informuje ona klientów, że połączenie jest bezpieczne, a sama strona jest zaufana i pochodzi z wiarygodnego źródła. Dodatkowo wymieniane dane są szyfrowane co uniemożliwia ich przechwycenie przez hakerów czy podmioty trzecie. Jest to szczególnie istotne w przypadku sklepów internetowych, gdzie za pośrednictwem strony wykonywane są transakcje płatnicze. Dodatkową korzyścią płynącą z instalacji certyfikatu SSL są dodatkowe punkty jeśli chodzi o pozycjonowanie. Jest to niezwykle istotna kwestia.

W ten sposób strona może zająć wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania organicznego, które jest przeprowadzane za pośrednictwem przeglądarek internetowych. Jak widać obecnie chcąc budować godny zaufania wizerunek marki należy wziąć pod uwagę wiele płaszczyzn. Jedną z nich jest widoczność firmy w Internecie. To właśnie za jego pomocą codziennie prowadzone są wyszukiwania produktów i usług, których potrzebują klienci. W ten sposób można zwiększyć sprzedaż oraz obroty.