You are currently viewing Jak ułatwić sobie sprzedaż mieszkania?

Jak ułatwić sobie sprzedaż mieszkania?

 

Współcześnie jesteśmy znacznie bardziej „mobilni” niż nasi przodkowie. Częściej się przeprowadzamy i nie traktujemy naszego obecnego miejsca zamieszkania jako tego, w którym spędzimy resztę życia. Z powodu pracy, studiów czy związku przeprowadzamy się dość regularnie albo w obrębie tego samego miasta albo też do innego czy nawet poza granice kraju. Pozostaje jednak kwestia sprzedaży bądź wynajęcia naszego obecnego mieszkania.

Jak szybko sprzedać dwupokojowe mieszkanie?

mieszkanie dwupokojowe na sprzedaż - krakówRozsądna cena i dobra lokalizacja mieszkania to dwie ogromne zalety, które ułatwią szybką sprzedaż, jednak nawet mniej dogodna lokalizacja czy nieco wyższa cena – idąca w parze np. z wysokim standardem – nie są wcale dużą przeszkodą. Wiele osób ogląda oferty sprzedaży mieszkań, szukając takiego, w które nie trzeba wiele włożyć, poza lekkim odświeżeniem wnętrza czy częściowym umeblowaniem. Dlatego, jeśli nie chcemy koniecznie zabierać ze sobą wszystkich mebli, można sprzedać mieszkanie wraz z nimi. Ciekawą opcją na przyspieszenie sprzedaży naszego mieszkania jest skorzystanie z usługi home stagingu. Pozwala to znacznie podnieść atrakcyjność mieszkania poprzez lekkie odświeżenie, lepsze ustawienie mebli czy dodanie kilku ciekawych dodatków. Wydając co najwyżej kilka tysięcy złotych, możemy podnieść cenę mieszkania o nawet kilkanaście tysięcy. W ten sposób można sprzedać łatwiej każde mieszkanie: kawalerkę, dwupokojowe czy też większe. Drobne triki aranżacyjne naprawdę się opłacają. W dużych miastach najłatwiej znaleźć oferty na mieszkanie dwupokojowe na sprzedaż – Kraków jest jednym z takich miast. W ogłoszeniu warto więc opisać krótko lokalizację, okoliczne atrakcje, punkty handlowe oraz wspomnieć o bliskości szkół i przedszkoli. Takie detale bardzo ułatwiają potencjalnym zainteresowanym określenie, czy takie mieszkanie im odpowiada.

Koniecznie należy także zadbać o ciekawe zdjęcia mieszkania, robione w dobrym świetle. Nie powinno być widać na nich przedmiotów osobistych, ubrań, a przede wszystkim – bałaganu. Zwykłe posprzątanie wnętrza i postawienie wazonu z kwiatami sprawi, że zdjęcia będą znacznie lepsze, a nasze mieszkanie szybciej się sprzeda. Często opłaca się też zainwestować w pomoc biura nieruchomości, które wieloma kwestiami zajmie się w naszym imieniu, co pozwoli zaoszczędzić wiele czasu i stresu.