You are currently viewing Jaką listwę przypodłogową wybrać?

Jaką listwę przypodłogową wybrać?

Obecnie w mało którym domu możemy zauważyć, że nie ma listw przypodłogowych. Raczej większość osób się na nie decyduje, ponieważ są one elementem wykańczającym wnętrze. Poza tym są one również stosunkowo tanie co przemawia za tym, aby w nie zainwestować. Jednak nie tylko te kwestie powinny nas skłaniać do tego aby zastanowić się nad ich zakupem. Mają one bowiem jeszcze szereg innych zalet.

Jakie zalety mają listwy przypodłogowe?

listwa przypodłogowa wysokaListwy przypodłogowe mają jedną bardzo ważną zaletę, pomagają chronić ścianę. Bardzo często gdy myjemy podłogę czy też gdy zamiatamy, uderzamy w ścianę. Jaki może być tego efekt? Może naruszać się jej struktura i choć za pierwszym razem raczej nie odpadnie z niej farba, może tak się stać za kilkoma pozostałymi. Natomiast jeśli mamy zamontowaną listwę podłogową, wówczas stanowi ona bardzo dobrą ochronę właśnie przed takimi uderzeniami. Poza tym listwy są odporne również na działanie wilgoci. Takie listwy są przeznaczone przede wszystkim do takich pomieszczeń jakimi są kuchnie czy też łazienki. Jednak można zamontować je praktycznie w każdym pomieszczeniu. Wówczas podczas mycia podłóg wodą i płynem, nasze listwy na pewno na tym nie ucierpią. Obecnie listwa przypodłogowa wysoka pomaga również w estetycznym wykończeniu pomieszczenia. Listwy ścienne nie muszą być umiejscowione jedynie na styku ściany i podłogi. Mogą być również ulokowane na samym środku ściany. Wówczas służą one jako podział. Przykładowo pod listwą może być ściana w kolorze ciemnym, a nad listwą w kolorze białym. Tego typu rozwiązania świetnie sprawdzają się przede wszystkim w bardzo wysokich pomieszczeniach, jakimi są między innymi kamienice. Wówczas mamy możliwość skorzystania z listw wysokich, które zdecydowanie nie pasują do niskich pomieszczeń. Obecnie trudno zatem wyobrazić sobie pomieszczenie, w którym takich listw nie ma. Zdecydowanie warto postawić na takie właśnie rozwiązanie.

Obecnie listwy przypodłogowe są bardzo popularne i w momencie kupowania przykładowo paneli podłogowych, możemy od razu być nakierowani również na ten produkt. Jego zakup sprawia, że pomieszczenie jest lepiej wykończone i bardziej estetyczne. Służą one również ochronie ścian. Dla wielu osób natomiast są świetnym elementem o walorach dekoracyjnych.