You are currently viewing Jaka odzież na motor?

Jaka odzież na motor?

Odzież dla motocyklistów powinna spełniać szereg warunków. Musi być wygodna i lekka. Poza tym musi mieć właściwości chłodzące lub też ocieplające. Jeśli ktoś nie chce kupować 2 zestawów, może kupić uniwersalną, całoroczną odzież termoaktywną. Jednak należy pamiętać, że uniwersalna bielizna nie ma tak dużych właściwości chłodzących czy ogrzewających.

Jaka bielizna dla motocyklistów na lato?

chłodząca bielizna termoaktywna dla motocyklistówDla początkujących motocyklistów bardzo dobrym rozwiązaniem jest całoroczna bielizna termoaktywna, ponieważ jesienią i zimą chroni ciało przed wychłodzeniem, a wiosną i latem przed przegrzaniem. Kilkuwarstwowa struktura zapewnia doskonałą izolację ciała przed chłodem z zewnątrz, oraz sprawia, że pot zostaje odparowywany. Na rynku dostępne są zestawy składające się z koszulki i getrów. Kolejnym rozwiązaniem jest specjalna odzież termoaktywna, która jest już dedykowana dla konkretnych pór roku. Przykładem jest chłodząca bielizna termoaktywna dla motocyklistów i to dzięki niej jazda latem czy wiosną jest bardziej komfortowa. Odzież wykonana jest z poliestru i poliamidu. Odzież chroni przed zimnym powietrzem, które towarzyszy jeździe na motorze, ale przede wszystkim chroni przed przepoceniem i przegrzaniem. Dzięki licznym wentylacjom możliwe jest obniżenie temperatury ciała aż o 1°C. Bielizna jest bardzo miękka, przyjemna w dotyku, a przede wszystkim elastyczna. Świetnie dopasowuje się do ciała, nie powodując podrażnień. Spełnia wymagania profesjonalistów oraz osób, które jeżdżą na motorze rekreacyjnie. Odzież termoaktywna dla motocyklistów jest bardzo łatwa w utrzymaniu, a przy tym niezwykle trwała. Świetnym pomysłem jest również zakup specjalnej termoaktywnej kominiarki z jonami srebra, która chroni przed chłodem i wiatrem. Świetnie dopasowuje się do kształtu głowy i jest komfortowa w użytkowaniu. Za sprawą jonów srebra kominiarka jest antybakteryjna.

Odzież, która posiada liczne wentylacje oraz potrafi obniżyć temperaturę ciała świetnie sprawdza się podczas upałów. Zapewnia większy komfort z jazdy w słońcu. Jest odporna na działanie promieni UV, szybko wysycha i jest antyalergiczna. Polecana jest dla osób, które mają wysokie wymagania do bielizny motocyklowej. Dzięki używaniu specjalnej bielizny jazda motorem jest jeszcze przyjemniejsza.