You are currently viewing Jaką oponę wybrać do roweru górskiego?

Jaką oponę wybrać do roweru górskiego?

  • Post author:
  • Post category:Handel

Rowery górskie służą do jeżdżenia po bardziej wymagających trasach. Idealnie sprawdzają się zarówno w mieście, jak i dadzą sobie radę podczas jazdy na górskich ścieżkach lub leśnych trasach rowerowych. Jedną z ważniejszych rzeczy przy korzystaniu z roweru górskiego, jest wybór odpowiednich opon. Jakie zatem opony powinniśmy wybrać do takiego roweru?

Idealne opony rowerowe do roweru górskiego

opona rowerowa 28Wybór odpowiednich opon jest bardzo istotny, dla komfortu podczas jazdy rowerem. Dobra opona, jest również istotnym elementem naszego bezpieczeństwa. Jeśli wybierzemy oponę ze złym bieżnikiem, nie będziemy zadowoleni podczas hamowania na górskich ścieżkach. Dlatego bardzo ważną kwestią, jest wybranie najlepszej opony do swojego roweru górskiego. Aktualnie na rynku są popularne trzy rozmiary opon rowerowych, mowa o rozmiarze dwadzieścia sześć, dwadzieścia osiem oraz największym dwadzieścia dziewięć. Najpopularniejszym rozmiarem opon w rowerach górskich jest dwadzieścia sześć. To właśnie ten rozmiar jest najbardziej rozpowszechniony i ma on swoje zalety. Jedną z zalet takiego rozmiar jest łatwość w manewrowaniu oraz mniejszy problem z transportem roweru w bagażniku. Opona rowerowa 28 również dobrze sprawdzi się w rowerach górskich. Taka opona jest idealnym kompromisem pomiędzy dużą oponą o rozmiarze dwadzieścia dziewięć a mniejszą dwadzieścia sześć. To pozwala rozwinąć rowerowi większą prędkość, przy jednocześnie zachowanym sprawnym poziomie manewrowania takim rowerem. Jeśli jednak nie mamy pewności co do wyboru opon w swoim rowerze, warto skonsultować się z kimś, kto jest w tym profesjonalistą. Gdzie zatem powinniśmy się udać? Najlepiej jeśli wybierzemy się do najbliższego stacjonarnego sklepu rowerowego, to właśnie tam z pewnością kompetentny pracownik pomoże nam kompleksowo podczas wyboru odpowiedniej opony

To ważne, by w przyszłości uniknąć problemów, wynikających z źle dopasowanej opony oraz jej niesprawdzonej jakości. Dobra i solidna opona, to gwarancja przejechania licznych kilometrów, często po niebywale trudnych trasach. Warto zaznaczyć bowiem, iż rowery górskie są często zmuszone do jeżdżenia w bardzo wymagających warunkach. Posiadanie dobrej opony daje pewność, że nie zostanie ona przebita na pierwszym ostrzejszym kamieniu.