You are currently viewing Jaką piłkę najlepiej kupić psu?

Jaką piłkę najlepiej kupić psu?

Najistotniejsze nie jest, czy pies jest ze schroniska, czy z hodowli. Bawić się piłką raczej lubi każdy czworonożny przyjaciel człowieka. Piłka to chyba najpopularniejsza i najprostsza zabawka dla psa i to niezależnie od tego, czy jest duża, mała, czarna czy zielona, z wypustkami czy bez nich. Każda może zostać przez pupila pozytywnie przyjęta.

Szkolenie z nagrodami – przysmakami i zabawa w jednym

piłka na przysmaki dla psaProducenci akcesoriów zoologicznych dla psów ścigają się w coraz to nowszych pomysłach na zabawki dla zwierząt. Właściciele chcieliby, aby ich pies, prócz satysfakcji z zabawy, czerpał z niej również inne korzyści. Na rynku pojawiają się różne pomysły w odpowiedzi na te potrzeby. Są specjalne miski z wydzielonymi maleńkimi przedziałami, aby pies nie zjadał bezmyślnie swojej karmy, a musiał się trochę wysilić. Innym pomysłem na pewnego rodzaju aktywizację myślenia psa przy jedzeniu jest piłka na przysmaki dla psa, w którą określonej wielkości psie ciasteczka upchnąć trzeba za specjalne, zwykle gumowe, ząbki, a zadaniem pieska jest wyciągnąć smakołyki sprytnie przy pomocy zębów i języka. Może on także pomagać sobie łapami, które przytrzymają zabawkę, by ta nie uciekała. Warto zainwestować w takie akcesorium, a do tego – w odpowiednie przysmaki, których rodzaj i aromat zależny jest od tego, w czym gustuje pupil. Trzeba więc zadbać także o odpowiednie rozpoznanie gustów czworonoga. Smaków i aromatów także na rynku dostępnych jest mnóstwo i co jakiś czas pojawiają się nowe konfiguracje. Warto spojrzeć również pod kątem zdrowia zwierzęcia. Nie powinien on bowiem zjadać zbyt dużo takich przysmaków dziennie. Nie mogą one też zastępować tradycyjnej karmy.

Jeśli wziąć pod uwagę design takiej zabawki, w jej kolorach i kształtach można wybierać. Czasem trzeba tylko dłużej poszukać. Właściciele psów zwykle wybierają odblaskowe kolory, aby były one wyraźne i nie zaginęły na przykład podczas zabawy w ogrodzie czy w lesie. Bardzo dobrze jest, gdy zabawa z psem angażuje jego zmysły.