You are currently viewing Jakie możliwości daje dach odwrócony?

Jakie możliwości daje dach odwrócony?

Dzisiaj działki są coraz mniejsze, a każdy chce, aby budynek był przestronny. W związku z tym zmniejsza się powierzchnia ogrodów i zielonego otoczenia wokół posesji. Jest to nie tylko pozbawienie domowników miejsca do spędzania czasu na powietrzu, ale przede wszystkim duża strata dla środowiska naturalnego. Na szczęście ciekawym rozwiązaniem w tym zakresie jest stropodach o odwróconym układzie warstw.

Dach użytkowy – idealne miejsce dla rodziny

dach odwrócony łódźDach odwrócony nie jest niczym nowym. Już w starożytności wykonywano budynki z wiszącymi ogrodami, słynącymi w wielu miejscach na ziemi. Dzisiaj powoli idea ta powraca, jednak zupełnie inne są powody jej wykorzystywania. Dobrze zrobiony dach odwrócony Łódź to nic innego, jak płaski stropodach, na którym można wykonać ogród. Wymaga to oczywiście wykonania odpowiedniej konstrukcji oraz ułożenia warstw – konstrukcyjnej, izolacyjnej i użytkowej – w odpowiedni sposób. Dzięki temu uzyskuje się wyjątkową szczelność całej przegrody i można bez obaw wykonać na niej ogród. Oprócz tego na dachu użytkowym można ustawić meble. Wiele osób ustawia na takich stropodachach stół i ławki, krzesła, leżaki lub inne elementy wyposażenia, które sprawiają, że można się zrelaksować i miło spędzić czas. 

Na większych budynkach takie ogrody stały się atrakcją turystyczną. Pojawia się ich coraz więcej, co dodatkowo pozytywnie wpływa na środowisko naturalne. Rośliny oczyszczają powietrze, co jest bardzo pozytywnym zjawiskiem w aspekcie walki wielu aglomeracji ze smogiem. Być może to właśnie dachy zielone wpiszą się na stałe w aranżację przestrzeni miejskiej. Będą piękną i jednocześnie praktyczną dekoracją każdego miasta. Dlatego warto decydować się na takie rozwiązanie na swoim domu, budynku firmowym czy innym obiekcie.