You are currently viewing Jakie są rodzaje palet drewnianych?

Jakie są rodzaje palet drewnianych?

Palety wykonane drewna mają swoją przypisaną konstrukcją. Najczęściej wymienia się parę rodzajów palet, które po przetestowaniu i sprawdzeniu jakości są wykorzystywane w magazynach. Praca z paletami znacznie ułatwia międzynarodowy transport, a także segregacje towarów w magazynach sklepowych.

Jakie zastosowanie mają palety jednorazowe?

palety drewnianeKażda paleta ma określone wymiary wysokości i szerokości. Aby jednak wyprodukować całą serię palet, potrzebne jest do tego drewno certyfikowane iglaste. Po czym transportowane jest do fabryki gdzie, nadaje się mu unikatową fakturę, poprzez pionowe przecieranie powierzchni drewna. Po wyschnięciu belki drewna są zbijane gwoździami. Każda listewka przybijana jest do tak zwanego klocka, czyli dolnej podpory, na której jest widoczna platforma, na której umieszczany jest ładunek. Ładunki także mają przypisaną wagę do danej palety i podnośnika, ponieważ zadaniem takiej palety jest umożliwienie wygodnego podchwyty dla wózka widłowego lub innej maszyny odpowiedzialnej za transport produktów, o dużych gabarytach. Paczki umieszczane na płaszczyźnie palety, opierają się prostopadle do belek lub przenośników przesuwnych. Na terenie Unii Europejskiej można posługiwać się normami określonymi nadanymi przez producenta pod nazwą euro palety. Każda taka paleta ma wypalony okrągły znak z napisem EU w środku. Niestety palety drewniane można używać przy transporcie wedle ich zastosowania, czyli prowadnice, które mają unieść paletę z towarem, muszą być odpowiednio wsunięte między jednym a drugi klockiem. Wzdłuż listew a nie w poprzek. Jak się okazuje palety dobrze, odnalazły się u projektantów mebli, ponieważ od paru sezonów bardzo modne są meble ogrodowe z palet. Można kupić gotowe modele, ale także samemu zaprojektować i zaaranżować swój ogród. Z dwóch palet skręconych ze sobą śrubami, gdzie jedna paleta jest umieszczona pionowo a druga, przylega do niej poziomo, można stworzyć ławkę. Niekiedy sprawdza się wykonany tą metodą stolik na taras albo doniczka na kwiatki. Oryginalności doda indywidualny kolor wybrany przez klienta. Pomalowane drewniane meble trzeba zaimpregnować specjalnym lakierem, który chroni je przed uszkodzeniami atmosferycznymi.

Także wykorzystanie drewnianych certyfikowanych palet jest bardzo obszerne. Od głównego przeznaczenia, czyli transporcie wielkogabarytowych produktów do nowego zastosowania i modyfikacji palet dla celów meblarskich. Oczywiście użycie danego rodzaju palet zależy od sektora logistycznego danej firmy.