You are currently viewing Jakie wybrać rękawiczki do jazdy konnej?

Jakie wybrać rękawiczki do jazdy konnej?

Wydawałoby się, że rękawiczki to zbędny dodatek dla jeźdźca, który wyłącznie wpływa na prezencję zawodnika podczas zawodów. Nic bardziej mylnego. Ten element odzieży przez wiele osób traktowany jest jako niezbędnik do wygodnej jazdy nie tylko na konkursach jeździeckich, ale również podczas jazdy rekreacyjnej czy treningów ze swoim koniem.

Gdzie kupić rękawice jeździeckie?

rękawiczki roecklPrzed wyborem odpowiedniego sklepu czy producenta rękawiczek, warto zastanowić się, na co tak naprawdę zwrócić uwagę przy ich zakupie. To, co jest kluczowe podczas kupna rękawiczek to przede wszystkim pora roku, w jakiej będzie uprawiało się sport. Wiele początkujących osób uważa, że ten element odzieży stworzony został wyłącznie z myślą o zapewnieniu właściwej ochrony termicznej – niezupełnie. Osoba stawiająca pierwsze kroki w jeździectwie szybko zauważy, że podczas treningów czy nawet swobodnej jazdy ręce się obcierają, szczypią, a w konsekwencji mogą pojawiać się również pęcherze. Właśnie dlatego rękawiczki powinno zakładać się zarówno latem, jak i zimą. Bez obaw – w przypadku cieplejszych dni można zakładać dedykowane na daną porę roku rękawiczki lekkie, przewiewne, które wyłącznie chronią przed obrażeniami. Zimą natomiast warto zaopatrzyć się w grubszy, choć wciąż komfortowy produkt z ciepłego materiału. Są również rękawiczki uniwersalne, łączące w sobie cechy obu produktów. Szukając odpowiedniej ochrony na dłonie, warto wybrać rękawiczki Roeckl, które dostępne są w przystępnej cenie.

Rękawice do jazdy konnej można zakupić w większości sklepów z akcesoriami jeździeckimi. Można również złożyć zamówienie przez internet i wybrać idealny dla siebie rozmiar. Warto dobierać rękawiczki, które będą odpowiednio przylegały do dłoni – jeździec musi czuć wodzę bez zbędnego dyskomfortu.