You are currently viewing Jesienią jeżdżę na turnus do Kudowy Zdroju

Jesienią jeżdżę na turnus do Kudowy Zdroju

Mam już swoje lata i niestety, ale coraz bardziej odczuwam trudy funkcjonowania na pełnych obrotach przez cały rok. Czasem mam wrażenie, że mój organizm zaczyna wołać o wolniejsze tempo. Pracuję umysłowo, ale każdy dzień od rana do wieczora jest u mnie na bardzo szybkim tempie. Dlatego na jesień zawsze znajduję czas, żeby po prostu zwolnić. Mam swoje miejsce, do którego jadę zregenerować organizm. Rezerwuję turnus w Kudowie Zdroju i jadę tam po prostu odpocząć.

Zawsze nocuję w tym samym pensjonacie

pensjonaty kudowa zdrójJuż dawno temu, podczas pierwszej wizyty w tym uzdrowisku, znalazłem swoje miejsce, do którego stale wracam. Do Kudowy Zdroju trafiłem tak w ogóle zupełnym przypadkiem. Po prostu chciałem znaleźć jakąś miejscowość uzdrowiskową, w której mógłbym naładować akumulatory. Chodziło mi o świeże powietrze, dużo pięknej zieleni i zabiegi rehabilitacyjne, dzięki którym można by poczuć się lepiej. I to wszystko znalazłem właśnie w Kudowie Zdroju. Jak pierwszy raz tam trafiłem, a to było kilkanaście lat temu, to infrastruktura noclegowa była jeszcze zgoła inna niż dzisiaj. Już wtedy jednak pojawiały się piękne pensjonaty Kudowa Zdrój, w których można było znaleźć nocleg na bardzo dobrym poziomie. Dzisiaj pensjonatów w Kudowie Zdroju jest mnóstwo i każdy właściwie oferuje poziom zbliżony do hotelowego. Ja zawsze nocuje w tym samym pensjonacie, w którym spędziłem mój pierwszy turnus. Mam do tego miejsca ogromny sentyment, a poza tym jest do doskonałe miejsce na wypoczynek. W moim pensjonacie jest nawet spa, z którego zresztą lubię w ramach odpoczynku skorzystać. Dziwię się ludziom, którzy nie znają wytchnienia i nie potrafią znaleźć czasu, w którym można po prostu zwolnić. Nie wiem jak u innych, ale mój organizm wręcz krzyczy o to, żebym zwolnił. Kiedy tylko zaczynać odczuwać różne dolegliwości fizyczne to wiem, że jest to pora na turnus w moim ulubionym uzdrowisku.

Każdemu polecam raz na rok znaleźć czas, żeby zwolnić tempo życia do minimum. Świetnie sprawdzi się wyjazd na tygodniowy turnus do któregoś z naszych polskich uzdrowisk. Można za niewielkie pieniądze wynająć nocleg w pensjonacie. Ze swojej strony polecam Kudową Zdrój, gdzie jest naprawdę pięknie, cicho i bardzo zielono. W pewnym wieku dobrze jest się wybrać na tydzień do miejscowości uzdrowiskowej.