You are currently viewing Karma sucha w żywieniu kota

Karma sucha w żywieniu kota

Posiadając swojego kota pragniemy zapewnić mu prawidłowe żywienie. Jeżeli samodzielne przygotowywanie dla niego posiłków jest dla nas zbyt czasochłonne lub też z innych podwód nie chcemy w ten sposób karmić naszego pupila będziemy zmuszeni do przejścia na gotowe karmy. Warto bardziej skupić się na jej składzie. 

Jak stosować suchą karmę dla kota?

karma sucha dla kotaProducenci karm kierują się zaleceniami specjalistów. Znaczącą różnicą między mokrą, a suchą karmą dla kota jest znajdująca się w nich zawartość wody. Koty to zwierzęta, które same z siebie nie wypijają odpowiedniej ilości wody. W ciągu dnia powinien on wypijać od 35 do 50 ml wody na jeden kilogram swojej masy ciała. Nie czując pragnienie potrafi doprowadzić swój organizm do odwodnienia dlatego ważnym jest abyśmy to my zapewnili mu jej wystarczającą ilość. Mimo często naszej wygody karma sucha dla kota powinna być tylko dodatkiem w codziennej diecie. Nie musimy się martwić tym, czy karma się zepsuje pozostawiona na dłużej w misce. Stosowanie karmy suchej jest zdecydowanie tańszą opcją. Atutem jest dobroczynny wpływ na higienę jamy ustnej naszego kota. Granulki systematycznie ścierają zbędny kamień nazębny przez co zmniejsza się ryzyko chorób dziąseł. Przy wyborze zwróćmy również uwagę na zawartość białka pochodzenia zwierzęcego. Koty są mięsożerne dlatego tak ważnym aspektem jest, aby mięso było obecne w jego żywieniu. Ponadto gotowe karmy suche są bogate w niezbędne składniki odżywcze, które w doskonały sposób uzupełniają zapotrzebowanie naszego pupila.

Zatem czy karma sucha jest dobra dla naszego kota? Jako dieta podstawowa nie koniecznie. Lepiej używać jej jako dodatek uzupełniający do codziennej diety. Należy jednak pamiętać, aby kot miał dostęp do czystej wody i zwracać uwagę czy pije jej dostatecznie dużo. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości co do dotychczasowego sposobu odżywiania naszego kota możemy zwrócić się z tym do naszego weterynarza.