You are currently viewing Kilka właściwości klejów do parkietu

Kilka właściwości klejów do parkietu

Dlaczego uważam parkiet za jedno z najlepszych możliwych rozwiązań podłogowych, które są teraz dostępne praktycznie dla wszystkich? Moja opinia wynika między innymi z faktu, że przez wiele lat do tej pory miałem okazję korzystać ze standardowych paneli podłogowych. Ze względu na takie doświadczenia doskonale wiem, że właściwie przygotowany parkiet bez zbędnego zaangażowania w jego późniejszą konserwację może w przeciwieństwie do paneli przetrwać nawet kilka dekad. Główny problem z panelami polega na tym, że po pojawieniu się uszkodzeń jedyną możliwością jest wymiana elementów. Klejone parkiety można natomiast swobodnie cyklinować.

Klej do parkietu – jaki produkt wybrać?

bona kleje do parkietuWłaśnie wybieranie kleju do parkietu jest jednym z kluczowych etapów. W trakcie wykorzystywania czegoś takiego i późniejszej eksploatacji podłogi nie można bowiem wprowadzać i łatwo istotnych zmian. Pod względem właściwości składu i wielu innych czynników taki produkt powinien być dobrze dopasowany i można tutaj najczęściej liczyć na wsparcie profesjonalnych monterów, ponieważ zwykle w ramach wykonywania swoich obowiązków zawodowych mają oni doskonałą okazję do tego, żeby osobiście przetestować różne produkty. Oferowane przez firmę Bona kleje do parkietu są sprzedawane najczęściej w postaci gotowej i jest to zdecydowane ułatwienie, ponieważ wtedy opakowanie wystarczy po prostu otworzyć i można już przystąpić do pracy. Co jednak ze specyficznymi właściwościami takiego produktu? Istotne jest bowiem to, żeby był on odporny na proces ścierania oraz tak przygotowany pod względem składu, żeby nie było problemu z połączeniem konkretnego pakietu z powierzchniami wykonanymi z różnych materiałów. Konsystencja takiego kleju również ma znaczenie.

To od niej praktyce zależy czy da się go rzeczywiście łatwo rozprowadzić na konkretnej powierzchni przy użyciu narzędzi takich jak szpachelki i tym podobne. Taki klej nie może po wyschnięciu tracić swoich oryginalnych właściwości nawet na skutek kontaktu z wilgocią. Tym bardziej że w przypadku pakietu będzie to normalne, ponieważ regularnie powinien oddać czyszczony przy użyciu ciepłej wody z dodatkiem dedykowanych detergentów. To dzięki odpowiedniemu klejowi pakiet może być tak ułożony, żeby były tam widoczne naprawdę interesujące i niepowtarzalne wzory.