You are currently viewing Klinkiery o właściwościach elastycznych

Klinkiery o właściwościach elastycznych

W trakcie projektowania lub remontowania budynku, oprócz aranżacji wszystkich wnętrz, należy także pamiętać o odpowiednim wykończeniu ścian zewnętrznych, które będą nadawać określony styl i charakter całemu obiektowi. Wielu właścicieli prywatnych oraz firmowych budynków wybiera unikatowy klinkier, czyli cegiełkę elewacyjną – prostą i szybką w montażu, pod warunkiem oczywiście, że wszelkie prace zostaną wykonane przez profesjonalną firmę. Samodzielne prace na wysokościach bez wiedzy i odpowiedniego sprzętu mogą być bardzo ryzykowne, a do tego nigdy nie jesteśmy w stanie uzyskać takiego rezultatu, jak zatrudnieni fachowcy.

Na jakich elementach montowany jest elastyczny klinkier?

klinkiery elastycznePoza tym firma posiada różne rodzaje płytek, które różnią się od siebie wielkością, stylem wykończenia oraz kolorem, a także właściwościami. Klinkiery elastyczne są najczęściej wykorzystywane przy różnego rodzaju nierównościach oraz zaokrągleniach. Taki materiał jest bardzo prosty w montażu, dlatego tak chętnie stosowany przez ekipy budowlane. Oczywiście jak to w przypadku każdej elewacji również o klinkier trzeba odpowiednio zadbać – najpierw zaraz po montażu wymagana jest właściwe zaimpregnowanie ścian przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych oraz zewnętrznych. Potem właściciele powinni regularnie dokonywać czyszczenia elewacji – samodzielnie lub wynajmując profesjonalną firmę, która dysponuje m.in. specjalistycznymi myjkami ciśnieniowymi i bezpieczną chemią. Takie działania serwisowe pozwolą zadbać o położony klinkier, aby jak najdłużej wyglądał estetycznie i spełniał swoją funkcję dekoracyjną oraz ochronną budynku. Jeśli chodzi cenę położenia klinkieru to wszystko zależy od kilku podstawowych parametrów – wielkości obiektu oraz rodzaju kładzionych płytek. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielem jednej z lokalnych firm, aby poznać szczegóły.

Klinkier jest bardzo popularny szczególnie wśród właścicieli zabytkowych obiektów, którzy wybierając rodzaj elewacji, chcą zachować charakter budynku oraz jego wyjątkowość. Najważniejsze, aby zlecić wykonanie prac specjalistom, którzy dysponują mocnymi materiałami wiążącymi płytki, a także dodatkowo zaimpregnują całą elewację, aby pięknie się prezentowała i była odporna.