You are currently viewing Klocki świecące w ciemności idealne dla dziecka

Klocki świecące w ciemności idealne dla dziecka

Dzieci uwielbiają zabawę klockami. Jednak łatwo odciąga je od tego to, co oferuje im internet – rozrywki niewymagające intelektualnego wysiłku. Zadbajmy o to, by nasze pociechy, bawiąc się, ćwiczyły logiczne myślenie i rozwijały wyobraźnię. Klocki, puzzle, gry logiczne – do wyboru jest wiele interesujących opcji. 

Zabawa klockami świecącymi w ciemności

klocki świecące w ciemnościKażde dziecko lubi mieć jakieś zajęcie. W gestii rodziców leży to, jak czas dziecka będzie zorganizowany. Żaden odpowiedzialny rodzic nie zostawi dziecka samego sobie. Matka czy ojciec może wyjść z inicjatywą, kupując na przykład grę, przy której będzie spędzać czas ze swoim dzieckiem. Spójrzmy prawdzie w oczy – nie każde dziecko lubi słuchać muzyki, nie każde dziecko będzie w stanie się skupić na słuchaniu książki czytanej przez rodzica. Natomiast pasją do gier można zarazić. Można od najmłodszych lat rozwijać u dziecka umiejętność logicznego myślenia i otwartego umysłu. Ponadto warto w dziecku zaszczepić poczucie radości z czasu spędzanego wspólnie z rodziną. Można na przykład układać ze swoim dzieckiem klocki. Jednak nie muszą być to zwykłe klocki. Może zwyczajne klocki szybko znudzą się wymagającemu szkrabowi. Jest wiele bardzo oryginalnych opcji, edycji limitowanych. Ciekawa jest wersja fluorescencyjna, czyli taka, która świeci w ciemności. Klocki świecące w ciemności na pewno przyniosą dziecku wiele frajdy. Maluch może spędzać przy nich czas zarówno sam, jak i z rodzicami. Pamiętajmy jednak, że by zostawić dziecko sam na sam z klockami, trzeba mieć pewność, czy zabawka jest przystosowana do wieku dziecka. Małe dziecko może zadławić się drobnymi elementami. Dlatego trzeba podejść do tego odpowiedzialnie! Dzieci lubią wszystko, co się świeci – wygląda to atrakcyjnie, kolory poruszają, zmieniają się. Od jakichś 20 lat rynek zabawkowy prężnie się rozwija. Wcześniej takie unikatowe klocki nie byłyby na wyciągnięcie ręki. A dziś takie (fluorescencyjne) i inne klocki można nabyć w atrakcyjnej cenie i to bez większego trudu.

Warto spędzać czas ze swoim dzieckiem. Sprawia to, że relacja jest zdrowsza. Dzięki wspólnym grom, i dzieci, i rodzice zyskają wiele pozytywnych wrażeń. Zwłaszcza, kiedy gra sama w sobie jest ciekawa. Nie bójmy się sięgać po oryginalne sposoby na wspólne spędzanie czasu, takie jak zabawa klockami świecącymi w ciemności.