You are currently viewing Komputerowe programy do wystawiania faktur

Komputerowe programy do wystawiania faktur

 

Praca każdego przedsiębiorcy będącego płatnikiem VAT związana jest z fakturowaniem. W dzisiejszych czasach mało który właściciel firmy sam prowadzi sobie księgowość. Najczęściej korzysta z pomocy księgowego zatrudnionego na etacie lub biura księgowo-rachunkowego. Wystawić fakturę powinien jednak umieć sam.

Dostępne programy do fakturowania

prosty program do fakturProgramów dostępnych na rynko jest ogrom, Niektóre są do tradycyjnego instalowania inne służą do wystawiania faktur online. Dają one możliwość dostępu z każdego miejsca i komputera w którym jest Internet. Są to nowoczesne programy, które działają w tzw. chmurze. Gwarantują one szybkość działania i bezpieczeństwo danych. Dobrze jest wybrać bardzo prosty program do faktur w swojej budowie. Bez skomplikowanych dodatkowych zakładek, z przyjaznym interfejsem, taki który pozwoli nawet intuicyjnie bez posiadania większej wiedzy informatycznej wystawić poprawnie fakturę. Zapewni on łatwość, szybkość i wygodę w fakturowaniu. Jasny i czytelny. Jest to bardzo ważne przy wyborze programu będzie miało bowiem wpływ na komfort naszej pracy. Dopasujmy więc go do operacji jakie będziemy wykonywać w programie. Zwróćmy uwagę na jego funkcjonalność.  Tak, przejrzystość to podstawa ale nie zapominajmy jeszcze o kilku rzeczach. O tym czy program będzie się aktualizował wraz ze zmieniającymi się przepisami. Kwestie co do wysokości podatków i składek często są nowelizowane. I to co jest jeszcze istotne to sprawdzenie czy używany przez nas program jest zgodny z przepisami prawa, czy istnieje możliwość wystawiania z jego pomocą faktur elektronicznych, czy możliwe jest zapisywanie plików JPK, które są obowiązkowe od 2016 roku, czy system z którego korzystamy ma odpowiednie zabezpieczenia, czy posiada limit wystawiania faktur i czy jest zintegrowany z innymi systemami, które mogą mieć dla nas znaczenie oraz czy pozwala nam prowadzić bazę towarów lub kontrahentów co przyspieszy nam wystawianie dokumentów.

Większość programów do wystawiania faktur jest też dostępna w postaci aplikacji. Koszt posiadania programu do fakturowania to opłata licencyjna w wysokości około 200 zł miesięcznie. Są jednak też inne formy rozliczeń, w których wysokość opłaty zależy np. od ilości faktur, gdzie koszt 1 faktury to np. 0,25 zł.