You are currently viewing Korzystamy z agrowłókniny

Korzystamy z agrowłókniny

 

Hodowcy bydła czy koni potrzebują wysokiej jakości siana czy słomy. Przez lata zbierano je luzem lub w małą kostkę i w ten sposób składowano na strychach obór czy w stodołach. Wraz z następującym technologicznym zbiory prowadzi się głównie w formie bel owiniętych sznurkiem albo siatką. Część rolników posiada na ten cel specjalne wiaty, w większości przypadków składuje się je za zewnątrz na stertach o różnej wielkości. Do ich zabezpieczania wykorzystywana jest na przykład agrowłóknina.

Korzystamy z zalet agrowłókniny do słomy

agrowłóknina do słomyBele siana czy słomy niczym nie zabezpieczone mogą ulegać częściowemu zużyciu, na przykład w efekcie gnicia czy pojawiania się pleśni, a ubytki są znaczne. Do tego zamarzają one zimą, pojawia się skorupa, którą ciężko rozbić. Bele są przytwierdzone do sąsiednich, a ich podniesienie ładowaczem powoduje niejednokrotnie rozerwanie. Dobrym wyborem jest agrowłóknina do słomy. Rolnicy wielokrotnie okrywają bele różnorodnymi plandekami i foliami. Kończy się to wielokrotnie ich porwaniem na wietrze. Dodatkowo pod folią skrapla się woda, co może powodować na niej pleśń oraz przymarzanie do bel. Z tego powodu korzystniejszym rozwiązaniem wydaje się okrywanie bel agrowłókniną. Jest to znacznie bardziej wytrzymały materiał, który powoduje spływanie wody z powierzchni, ochrania bele przed wodą opadową oraz śniegiem, a także przepuszcza powietrze, co gwarantuje dobrą wentylację. W ten sposób nie pojawia się problem skraplania wody oraz pojawiania się pleśni. Dodatkowo agrowłóknina jest odporna na działanie promieni słonecznych oraz wiatru. Dużym atutem jest fakt, iż za agrowłókniną nie przepadają gryzonie, dzięki czemu nie występuje jej zniszczenie przez myszy. Dobra jakościowo może być stosowana nawet przez 7 lat, dzięki czemu jest doskonałą inwestycją zapewniającą suche bele siana oraz zdrową paszę dla zwierząt.

Podsumowując, w przypadku kiedy mamy problem z moknięciem bel ze słomą, pojawia się problem związany z wilgocią a docelowo także pleśń, powinniśmy poszukać skutecznego rozwiązania. Może okazać się nim agrowłóknina, która posiada bardzo pozytywne właściwości oraz sprawdza się w przypadku przechowywania słomy poza halą czy wiatą. Jej cena zwraca się dzięki wieloletniemu użytkowaniu, nawet przez okres kilku lat.