You are currently viewing Koszty profesjonalnego ocieplenia poddasza

Koszty profesjonalnego ocieplenia poddasza

Przez ostatnie pół wieku technologie wykorzystywane przy budowie domów jednorodzinnych zmieniły się diametralnie. Niezmiennie jednak każda budowa składa się z tych samych etapów. Jednym z najważniejszych, choć niepozornych etapów budowy każdego domu jest jego ocieplenie. Jedni mówią ocieplenie, inni powiedzą docieplenie, ale chodzi o to samo – o termoizolację budynku, która pozwoli uniknąć strat cieplnych.

Poddasze możemy ocieplić pianką lub styropianem

profesjonalne ocieplanie poddasza - mazowieckieKiedy nowo postawiony dom będzie miał już położone pokrycie dachowe to trzeba zastanowić się nad ociepleniem poddasza, czyli desek, które widzimy patrząc na dach od środka budynku. Ocieplenie jest konieczne, bo bez niego na strychu czy też poddaszu właśnie będzie zimą bardzo zimno, a latem okropnie gorąco. Bo pomimo tego, że mówi się o ociepleniu to taka termoizolacja działa również w lato, ale w drugą stronę. W każdym razie chodzi o przenikalność temperatury z zewnątrz do wewnątrz budynku. No i taką termoizolację właśnie wykonuje się dzisiaj ze styropianu lub pianki PUR. W związku z brakami w produkcji styropianu ten materiał podrożał o prawie dwieście procent w ciągu roku. Dlatego właśnie ocieplenie poddasza styropianem będzie po prostu kosztowne, a cena od metra kwadratowego przy zastosowaniu standardowej grubości styropianu wyniesie około dwieście złotych. O wiele taniej wyjdzie nas docieplenie poddasza pianką PUR. Wystarczy, że znajdziemy firmę oferującą profesjonalne ocieplanie poddasza – mazowieckie to województwo, w którym takich firm działa kilkadziesiąt. Ze względu na mocną konkurencję w województwie mazowieckim za ocieplenie poddasza pianką zapłacimy maksymalnie sto złotych za metr kwadratowy. Tutaj również można się spodziewać podwyżki cen, ale na pewno będą one rosły wolniej niż w przypadku prac wykonanych z użyciem styropianu.

Każdy inwestor musi zastanowić się nad materiałem, którym ociepli się poddasze. Pianka ma doskonałe właściwości termoizolacyjne i bardzo niską przepuszczalność cieplną. Kładzie się ją agregatem w postaci lepkiej substancji, która w ciągu kilku minut zamienia się w szczelną membranę. Dla tych, którzy nie planują zakładać na poddaszu podbitki dostępne są pianki PUR w różnych wersjach kolorystycznych. Na pewno każdy, kto buduje dom, powinien dokładnie zastanowić się nad wyborem materiału do ocieplenia poddasza.