You are currently viewing Księgarnie katolickie zapraszają na zakupy

Księgarnie katolickie zapraszają na zakupy

 

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, w jaki sposób, będąc wierzącymi i praktykującymi katolikami, możemy pogłębiać swoją wiarę i przybliżać się do Boga? Udział w niedzielnej mszy świętej i nabożeństwach, lektura Biblii i przestrzeganie przykazań to oczywiście podstawa, jednak by żyć wiarą na co dzień, powinniśmy szukać Bożej obecności wszędzie tam, gdzie jesteśmy i cokolwiek robimy.

Bogata oferta księgarni katolickich

księgarnia katolickaSą różne sposoby na poszukiwanie Boga i odkrywanie tego, co chce On nam przekazać. Jedni wyruszają na pielgrzymki, czasami do bardzo odległych miejsc, drudzy angażują się w różnego rodzaju wolontariaty, pomoc bliźnim, wyjeżdżają na misje lub wspierają je modlitwą. Są również dużo prostsze sposoby – jednym z nich jest czytanie wartościowych książek. Z pewnością w naszym otoczeniu znajduje się księgarnia katolicka – możemy jej szukać w pobliżu kościołów, klasztorów, domów spotkań wspólnot ewangelizacyjnych, czasem w centrach handlowych lub na głównych ulicach naszych miast. Wstępując do takiej księgarni, możemy zachwycić się bogactwem katolickiej literatury. Obejmuje ona bardzo zróżnicowaną tematykę, dlatego każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Miłośnicy podróży z chęcią przejrzą albumy traktujące o miejscach kultu lub Ziemi Świętej, na której narodził się, nauczał, umarł i zmartwychwstał Jezus Chrystus. Pasjonaci historii mogą poczytać powieści religijne lub żywoty świętych, którzy są nam dani jako przykład. Ta ostatnia lektura jest szczególnie polecana osobom, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Może im ona pomóc w wyborze świętego patrona na dojrzałe życie chrześcijańskie. Ponadto, w katolickich księgarniach znajdziemy książki dla dzieci, przybliżające im prawdy wiary, a także praktyczne poradniki i pięknie ilustrowane kalendarze. Często zdarza się, że księgarnia prowadzona przez domy zakonne przeznacza część zysku na pomoc osobom potrzebującym, dlatego warto zasięgnąć informacji na ten temat u ekspedienta. Być może i my chcielibyśmy dorzucić swoją cegiełkę do tego dzieła.

Zakupy w księgarni katolickiej to wspaniała okazja do dokonania przeglądu literatury religijnej. Wbrew pozorom nie jest to jedynie Biblia i różnego rodzaju teologiczne komentarze do prawd wiary i Dekalogu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a wartościowa lektura ubogaci naszą duszę i sprawi, że tym chętniej będziemy poszukiwali Boga i służyli drugiemu człowiekowi.