You are currently viewing Kto jest autorem ustawień systemowych?

Kto jest autorem ustawień systemowych?

Zdrowie psychiczne to coś, o co każdy z nas musi koniecznie dbać. Nie mówi się o tym za wiele w przestrzeni publicznej, jednak jest to bardzo ważna kwestia. Dzięki odpowiedniej terapii będziemy w stanie wiele zmienić w swoim życiu i będą to zdecydowanie zmiany na lepsze. Warto o tym wiedzieć, szczególnie w sytuacji, gdy będziemy ponosić odpowiedzialność za naszą rodzinę, w tym za nasze dzieci, które będziemy wychowywali.

Kiedy powinniśmy skorzystać z ustawień systemowych?

profesjonalne ustawienia systemowe berta hellingeraNigdy nie jest za późno, żeby wziąć udział w dobrej terapii, która pomoże nam przepracować trudne emocje, które być może są z nami od dzieciństwa. Dzięki temu pozbędziemy się ich bagażu, co sprawi, że będzie nam się żyło o wiele lżej. To bardzo ważne, gdyż dzięki temu możliwe będzie skuteczne rozwijanie życia rodzinnego z nowymi ludźmi, z naszym partnerem lub dziećmi. To bardzo ważne, żeby pozbyć się problemów, które wiszą nad nami od wielu lat. Możliwe jest to dzięki ustawieniom systemowym, które opracował Bart Hellinger. Zrobił to w ubiegłym wieku, stosując różne zdobycze z dziedziny psychologii oraz wiedzę, która w tradycjach niektórych ludów była od dawna. Dzięki jego pracy powstały tak zwane ustawienia systemowe. To rodzaj terapii grupowej, która jest niezwykle skuteczna w radzeniu sobie z relacjami oraz wpływami innych osób na nasze życie. Pomaga czasem także wyjść z depresji. Warto więc wziąć w niej udział. Będzie to możliwe na przykład w sytuacji, gdy będziemy przechodzić trudny okres w życiu. Skuteczność takiej terapii może się objawić już po pierwszym spotkaniu. W jego trakcie nie musimy szczegółowo opisywać całego naszego życia, wystarczy jedynie kilka informacji wprowadzających, dzięki którym możliwe będzie zarysowanie naszej sytuacji rodzinnej innym uczestnikom. Warto zdecydować się na profesjonalne ustawienia systemowe Berta Hellingera w naszej okolicy.

W trakcie takiej sesji terapeutycznej będziemy mogli dużo dowiedzieć się zarówno o nas samych, jak i o tym, czy w naszym życiu pojawiały się osoby, które miały na nie wpływ, mimo tego, że sobie z tego nie zdawaliśmy sprawy. Często okazuje się, że naszym problemem jest relacja z kimś, kto już zdążył od nas odejść i pogodzenie się z nim w inny sposób niż podczas takiej sesji terapeutycznej nie jest możliwe.