You are currently viewing Którą podtynkową skrzynkę wybrać?

Którą podtynkową skrzynkę wybrać?

 

Podczas remontu przydaje się wiele elementów, z którymi później się już nie spotykamy. Wałki, pędzle, farby to wszystko przybory, za pomocą których zmienia się wygląd, ale do którego czasem się powraca. Z pewnością podtynkowe skrzynki instalacyjne są tymi elementami na budowie, do których się nie wraca, bo nie ma takiej potrzeby, dlatego ich odpowiedni wybór jest bardzo ważny.

Jak wybrać najlepszą skrzynkę podtynkową?

podtynkowa skrzynka instalacyjnaNajczęściej wybieraną puszką podtynkową jest model samo zatrzaskujący się. Na pierwszy rzut oka widać, że są one symetryczne, a poszczególne rodzaje ich różnią się liczbą wejść i ich średnicą. W ten sposób można wybrać najlepszą skrzynkę, która będzie odpowiadała okablowaniu w naszym domu. Co do puszek podtynkowych, istnieją ich dwa rodzaje: pojedyncze i modułowe. Te drugie można powiększać, w zależności od zapotrzebowania. Sprytnie schowana podtynkowa skrzynka instalacyjna jest najlepszym wariantem, jeżeli chodzi o umiejętne schowanie wszystkich przewodów potrzebnych w domu. Nie trzeba ich montować za pomocą gipsu, co jest najlepszym rozwiązaniem. Najczęściej wybieraną puszką instalacyjną jest ta o fi równym sześćdziesięciu milimetrów. Można do nich zmieścić przewody na głębokości czterdziestu trzech milimetrów. Przed wyborem odpowiedniej skrzynki warto zastanowić się, czy nie będzie nam potrzebna większa. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i od odpowiedniego dobrania jej do przeznaczenia, sposobu i miejsca montażu. Bardzo ważny jest też typ przewodów, cel, dla którego instaluje się ją oraz warunki, w których będzie osadzona. Inne skrzynki wybiera się pod samą ścianę, a inne pod styropian. Osprzęt można spokojnie wybierać ze względu na parametry techniczne, nie zwracając uwagi na jego wygląd, bo i tak cała instalacja zostanie zamontowana wewnątrz ściany. Przy instalacji skrzynki podtynkowej należy mieć na uwadze, że na jej montaż będzie trzeba przeznaczyć o wiele więcej czasu, niż w przypadku natynkowej instalacji.

Wybierając odpowiednią podtynkową skrzynkę instalacyjną trzeba mieć na uwadze, że inny jej modle będzie montowany w tradycyjnych ścianach, a inny w domach zbudowanych z płyt kartonowo-gipsowych. Jednak jej niewidoczność sprawia, że nie będzie szpeciła domu oraz, że nie trafi w niepowołane, dziecięce ręce.