You are currently viewing Kupno surowego mięsa dla psa

Kupno surowego mięsa dla psa

Zajmuję się hodowlą psów rasy obronnej. Takie psy muszą mieć odpowiednią zbilansowaną dietę. Wbrew temu, co niektórzy sądzą w diecie dla psa nie powinna znajdować się sucha karma. Często takie produkty zawierają ziarna zbóż, a psy nie mają odpowiednich żołądków do tego, żeby trawić gluten, który jest w nich zawarty. Kontaktowałem się z weterynarzem i dowiedziałem się, że psy rasy takiej jak moje, powinny jeść tylko i wyłącznie surowe mięso.

Gdzie kupię dobre mięso dla moich psów?

dobre surowe mięso dla psaWażne jest jednak to, że nie może to być pierwsze lepsze mięso, które można dostać w sklepie. Absolutnie nie powinno się karmić psów ścinkami wędlin czy starym mięsem, którego nie zjedliśmy sami. Ważne jest, żeby wybrać dobre surowe mięso dla psa. Powinno być ono świeże i nie wolno go trzymać w zamrażalniku przez dłużej niż kilka dni. Długo szukałem w swojej okolicy miejsca, gdzie mógłbym dostać porządne, świeże surowe mięso, które będzie odpowiednie dla moich piesków. W końcu trafiłem do rzeźnika, który codziennie oferował świeże i pełnowartościowe mięso pochodzące od przebadanych zwierząt. Uzgodniłem z nim ile mięsa będę codziennie potrzebował, a on miał mi od razu po uboju odkładać mięsko, które będę odbierał popołudniami, kiedy będę wracał z pracy. W odróżnieniu od sklepów, oferował on bardzo niskie ceny takiego mięsa, dlatego taka dieta dla moich psów, nie obciążała zbytnio mojego budżetu domowego. Już wkrótce przekonałem się, że to był bardzo dobry wybór. Przede wszystkim mięso było zawsze świeże i wysokojakościowe, zawierała dużo białka i protein, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju psa. Bez problemu mogłem u tego rzeźnika dostać zarówno mięso wołowe, jak i wieprzowe. Moje psiaki zawsze zjadały je ze smakiem, dlatego byłem pewny, że jest ono smaczne i zdrowe. Po jakimś czasie, odkąd zacząłem stosować tego typu dietę, weterynarz zrobił badania kontrolne u zwierząt.

Okazało się, że mają one bardzo dobre wyniki badań, dlatego dieta złożona z samego surowego mięsa bardzo im służyła. Weterynarz zwrócił także uwagę, że skoro psy nie mają żadnych dolegliwości żołądkowych, to znaczy że mięso jest bardzo dobre jakościowo i przede wszystkim nie było nafaszerowane antybiotykami, co jest bardzo ważne zarówno przy karmie dla psów, jak i innych zwierząt.