You are currently viewing Ledy w suficie – zalety montowania

Ledy w suficie – zalety montowania

 

Oświetlenie naszego domu potrafi diametralnie zmienić wystrój naszych wnętrz. Niezwykle popularne ostatnimi czasy stały się sufity podświetlane. To właśnie na nie wielu właścicieli mieszkań zdecydowało się, aby dodać niepowtarzalnego klimatu przestrzeniom. Wybór podświetlenia led sprawia, że bez najmniejszych problemów możemy zmieniać samą barwę, tak aby idealnie pasowała do wystroju.

Podświetlenie LED sufitu – niesamowity efekt wizualny

sufit podświetlany ledSam sufit podświetlany led sprawia, że nie otrzymujemy bezpośredniego strumienia światła jak w przypadku tradycyjnych oświetleń. Możemy natomiast liczyć na ciekawe rozproszenie, które sprawia, że pomieszczenie nabiera niezwykłego uroku. Producenci oferują również szeroką paletę kolorów, co pozwoli nadać odpowiedniej atmosfery na przykład podczas przyjęć organizowanych w domu. Neutralne kolory z kolei pozwolą na wykonywanie codziennych czynności z zapewnieniem odpowiedniej jakości oświetlenia. Sprawdzi się ono nie tylko w pomieszczeniu głównym jakim jest salon, ale także w sypialni, kuchni czy łazience. Same diody posiadają odpowiednią, silikonową powłokę, która skutecznie chroni przed wilgocią, z którą mamy do czynienia w szczególności w łazience. Co ciekawe również dla pomieszczeń najmłodszych znajdą się ciekawe rozwiązania. Osobno rozmieszczone diody mogą bowiem skutecznie imitować rozgwieżdżone niebo, co dla niejednego dziecka będzie nie lada frajdą. Z kolei barwy neutralne sprawdzą się doskonale w przypadku pomieszczeń bez ściśle określonego stylu jak na przykład kuchnia.

Oświetlenie pomieszczenia jest kluczowym elementem składającym się na jego estetykę. Szare, ponure, niedoświetlone wnętrza, nawet w połączeniu z najnowocześniejszym wyposażeniem, nie będzie prezentować się zbyt przytulnie. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego oświetlenia w postaci żyrandoli czy kinkietów jest podświetlenie sufitu za pomocą ledów.