You are currently viewing Malowanie motocykli aerografami

Malowanie motocykli aerografami

Przemalowanie motocykla wedle własnego pomysłu to wśród motocyklistów obecnie standard. Niewiele osób chce pozostawiać bowiem maszyny w stanie fabrycznym, a większość preferuje tuning nie tylko wewnętrzny, ale również i zewnętrzny, dzięki któremu motocykl może stać się całkowicie unikalną, niespotykaną nigdzie indziej maszyną, stanowiącą wizytówkę i znak rozpoznawczy konkretnego motocyklisty.

Unikalne malowanie części motocykla

lakierowanie aerografemMotocykliści nie przemalowują jednak tylko osłon czy ramy na konkretny kolor, a zamiast tego zlecają prace, które mogą drastycznie zmienić wygląd maszyny, a tym samym sprawić iż będzie ona doskonale rozpoznawalna na tle innych, i stanie się unikatowym motocyklem, łączonym zawsze z jego właścicielem. Do tworzenia takich dzieł niemal zawsze stosuje się lakierowanie aerografem, technikę malarską przede wszystkim stosowaną przez modelarzy, która pozwala na tworzenie niesamowicie precyzyjnych dzieł na bardzo małej powierzchni. Do stworzenia konkretnej ozdoby używane są natomiast farby akrylowo-poliuretanowe o wysokiej odporności na ścieranie, uderzenia czy wpływ warunków pogodowych. Nie muszą być one w ogóle zabezpieczane za pomocą lakierów bezbarwnych, aczkolwiek wielu artystów zaleca taki zabieg, zwłaszcza jeśli motocykl należy do maszyn wyczynowych czy pokazowych, narażonych najbardziej na uszkodzenia. Farby te są tak mocne, iż ich wytrzymałość jest praktycznie tak duża jak trwałość fabrycznej farby na kaskach i elementach motocykla. Malowaniem takich ozdób zajmują się artyści pracujący w zakładach naprawczych

buy kamagra 100mg

, warsztatach motocyklowych, ale również działający osobno. Ci najczęściej zajmują się również jakąś formą modelarstwa, i w ten sposób doskonalą umiejętności. Najlepsze i najbardziej imponujące motocykle, malowane przez znanych i rekomendowanych artystów z całego świata są od razu rozpoznawalne.

Niektóre przypominają pojazdy pasujące do filmów fantastycznych, posiadając akcenty malowane fluorescencyjną farbą, bardzo rzucającą się w oczy już z daleka. Inne ozdobione są natomiast dziełami które mogą śmiało uchodzić za obrazy, lub też mają detale takie jak wzory łusek węża na ramie, czy nawet jakiś rodzaj kamuflażu, zwłaszcza jeśli motocyklista jest również entuzjastą militariów czy wojskowym.