You are currently viewing Materace dla dorosłych

Materace dla dorosłych

 

Po przeprowadzce do nowego mieszkania zaczęliśmy szukać odpowiedniego łóżka. Interesowały nas tylko modele małżeńskie z podwójnymi materacami. Powodem tej decyzji było to, że mój mąż nie może spać na zbyt miękkim materacu a ja nie wysypiam się, gdy materac na którym śpię jest zbyt twardy. By rozwiązać ten problem postanowiliśmy, że kupimy dwa zupełnie inne materace i tu zrodził się problem.

Który materac jest najlepszy?

materac 160x200 - jaki wybrać modelPo poradę udaliśmy się do najbliższego sklepu oferującego największy wybór modeli materaców. Do naszych ram łóżka dobrze by było, gdyby każde z nas miało materac 160×200 – jaki wybrać model spośród tak mnogiego wyboru? O to zapytaliśmy pracownika sklepu, który chętnie udzielił nam porady. Dla mnie, osoby dość szczupłej będzie dobry materac miękki lub średnio miękki. Po wypróbowaniu kilku przykładowych modeli zdecydowałam się na twardość H3. Mój partner, który jest nieco tęższy wybrać materac oznaczony jako H1, więc bardzo twardy. Na szczęście takie modele były do zakupienia od razu co bardzo nas ucieszyło. Nie chcąc dłużej czekać kupiliśmy je. Okazało się, że nie są za ciężkie i bez trudu wnieśliśmy ja na nasze czwarte piętro. Dostaliśmy także ulotkę informującą o możliwości prania pokrowca poprzez zdejmowanie go i pranie mechaniczne. Materace są hipoalergiczne i zbudowane z pianki termoelastycznej. Poprzez zapewnienie sobie luksusu materiałem wchłaniającym ciepło można zapewnić swojemu układowi krążenia oraz kręgosłupowi najlepszy odpoczynek i regenerację. Wkład ma być odpowiednio wentylowany i zapobiegać zawilgoceniu materacu. Dla lepszego komfortu podczas snu i maksymalnego odprężenie nasze materace mają także podział na siedem stref, w których ciało musi się ułożyć. Tylko odpowiednie ułożenie organizmu pozwala na najlepszy odpoczynek w nocy, gdy ciało się regeneruje podczas snu. Dodatkowo dostaliśmy kilkunastoletnią gwarancję na produkt.

Cieszę się, że udało nam się znaleźć najlepszy materac według naszych upodobań. Nie chciałabym żebyśmy męczyli się na jednym dużym materacu przez całą noc i nie wysypiali się. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu oraz wyborze odpowiednich dla zdrowia materacy możemy się cieszyć wygodnym i zdrowym snem. Teraz przyszła pora na wybór odpowiedniego produktu do spania dla naszego dziecka.