Medycyna chińska wrocław – co warto wiedzieć?

Temat medycyny chińskiej poruszany jest od dawna. Jedni są jej wielkimi zwolennikami, natomiast inny uważają, że ma ona niewiele wspólnego z prawdą. Nie mniej jednak założenia medycyny chińskiej są jak najbardziej słuszne, a w połączeniu z klasycznymi metodami leczenia może okazać się naprawdę zbawienna dla ludzkiego organizmu.

Medycyna chińska – na czym polega?

medycyna chińska wrocławW odróżnieniu od medycyny klasycznej, nie uwzględnia ona farmakologii ani wszelkiego rodzaju zabiegów chirurgicznych. Medycyna chińska wrocław swoje działania opiera przede wszystkim na użytkowaniu różnorodnych ziół. Jedną ze stosowanych przez wyżej wspomnianą metod jest moksa. Na czym ona polega? Na ogrzewaniu pewnych punktów na ciele z wykorzystaniem różnorodnych substancji jak choćby bylica zwyczajna. Tego typu czynność pozwala łagodzić objawy zatrucia, którymi jest np. biegunka. Kolejnym, charakterystycznym dla medycyny chińskiej zabiegiem jest akupunktura. Zabieg ten polega na nakłuwaniu określonych punktów na ciele. Idealnie sprawdza się on w walce z bólem, a co istotne wykorzystują go nawet lekarze trudniący się medycyną klasyczną. Poza wyżej wspomnianymi niezwykle ważną rolę w medycynie chińskiej odgrywa ruch, dieta, a także medytacja oddechowa i energetyczna. Medycyna chińska ściśle łączy się również z feng shui czyli harmonijną aranżacją pomieszczenia, która pozwala na swobodny przepływ dobrej energii, a co za tym idzie poprawia samopoczucie osób w nim przebywających. Ten typ medycyny niekonwencjonalnej zakłada badanie pacjenta na podstawie przeprowadzenia z nim szczegółowego wywiadu, wykonaniu badania palpacyjnego, sprawdzeniu tętna oraz obejrzeniu języka i wąchaniu. Wyżej wymieniona skupia się dosyć mocno do głębokim rozumieniu człowieka. To właśnie ona w sposób skrupulatny docieka jakie są przyczyny powstawania różnorodnych schorzeń oraz w jaki sposób odzyskać zdrowie.

W związku z powyższym sami widzimy, że założenia medycyny chińskiej są jak najbardziej racjonalne. Nie mniej jednak warto pamiętać o tym, że wbrew przekonaniom jej zwolenników nie zawsze może okazać się ona skuteczna. Dlatego też traktujmy ją jako uzupełnienie medycyny klasycznej, nie zaś jako jej zamiennik. Tylko wtedy będziemy mogli w pełni odzyskać zdrowie i poczuć się lepiej.