You are currently viewing Melasa jako zamiennik cukru

Melasa jako zamiennik cukru

Zdrowe odżywianie ma pozytywny wpływ na stan zdrowia. Należy pamiętać o spożywaniu regularnych, odpowiednio zbilansowanych posiłków, które są bogate w witaminy i minerały. Z pomocą w ułożeniu diety można udać się do specjalisty czyli do dietetyka, który ułoży dietę tak, by była ona dostosowana do stanu zdrowia, wieku, aktywności fizycznej czy kondycji danej osoby indywidualnie.

Zdrowy słodzik czyli melasa karobowa

melasa karobowaWiele osób, które odżywiają się świadomie i dbają o to, co ląduje na ich talerzu zwracają uwagę na zdrowsze zamienniki popularnych produktów, takich jak cukier. Cukier z powodzeniem może zastąpić melasa karobowa czyli gęsty syrop pozyskiwany z drzewa świętojańskiego. Z tego rodzaju drzewa pozyskuje się również mączkę chleba świętojańskiego, która jest składnikiem wielu produktów spożywczych. Karob posiada znacznie więcej kwasów organicznych, witamin i minerałów niż biały cukier, który w nadmiarze wpływa niekorzystnie na stan zdrowia. Dlatego jest to doskonały zamiennik cukru. Melasa pasuje do wielu produktów, można dodać jej do herbaty, naleśników, placków czy nawet użyć jako smarowidło do pieczywa. Znajduje swoje zastosowanie w kuchni jako zdrowy zamiennik substancji słodzących. Zawiera wiele minerałów, między innymi selen, magnez, żelazo, potas, chrom czy fosfor oraz witamin, takich jak witamina A, witamina D czy witaminy z grupy B. Jednak melasa nie jest zalecana tym osobom, które mają problem z poziomem cukru we krwi, ponieważ zawiera całkiem wysoki indeks glikemiczny.

Warto dbać o swoje zdrowie poprzez odpowiednie, zdrowe odżywianie. Sprawdzi się tutaj szukanie zdrowszych i bardziej wartościowych zamienników powszechnie znanych produktów. Zdrowa dieta ma także korzystny wpływ na skórę, włosy oraz paznokcie.