You are currently viewing Miękki kocyk minky

Miękki kocyk minky

Narodziny dziecka sprawiają, że życie rodzinne diametralnie się zmienia. Przede wszystkim mama zaspokaja wszystkie potrzeby dziecka i też ona zajmuje się kompletowaniem wyprawki, a także później kupowaniem rzeczy dla malucha.

Czy kocyk jest konieczny dla dziecka?

kocyki minky dla dzieciW wyprawce dziecka nie może zabraknąć najważniejszych elementów takich jak wózek, ubranka czy łóżeczko. Jednak to nie wszystko czego potrzebuje noworodek czy niemowlę. Istotne jest wyposażenie łóżeczka, gdyż maluch spędza tam sporo czasu, zwlaszcza w pierwszym roku życia. Na pewno potrzebna będzie pościel, materac i ochraniacze na szczebelki, a do tego można dołożyć kocyki minky dla dzieci, które będą alternatywą dla kołderki. Kocyki są idealne na letnie dni lub do różnego rodzaju koszy czy kołysek, ale również mogą zastąpić otulacz. Najmodniejsze w ostatnim czasie są właśnie kocyki minky, ponieważ są dwustronne i mile w dotyku. Z jednej jest oddychająca bawełna, która świetnie chłonie nadmiar wody, a z drugiej miękki polar minky, który na całej powierzchni ma małe, okrągłe wypustki, które maluchy uwielbiają ściskać i badać. Jeżeli chodzi o wypełnienie kocyka to jest kilka modeli, włącznie z modelem bez wypełnienia, który nadaje się na lato. Wypełnienie kocyka stanowi miękka włóknina lub kuleczki silikonowe, które są antyalergiczne i można je prac bez obaw w pralce nawet w sześćdziesięciu stopniach Celsjusza. Poza kocykami minky, w sprzedaży można znaleźć klasyczne bawełniane lub muślinowe czy bambusowe.

Z pewnością zakup kocyka dla niemowlaka będzie dobrą decyzją, gdyż przyda się w wielu sytuacjach. Na pewno łatwiej jest zabrać na spacer kocyk niż kołdrę, zatem idealnie się sprawdzi do wózka. Mówiąc o cenie, trzeba zaznaczyć, że nie jest on drogi i kupimy go już za ok. 40 zł.