You are currently viewing Mocne panele poliwęglanowe

Mocne panele poliwęglanowe

Wiele osób obecnie zastanawia się nad tym z czego stworzyć zadaszenie nad swoim tarasem. Trzeba przyznać, że materiałów do tego typu zadań jest wiele. Niekoniecznie musi być tak, że korzystamy z materiałów jakie wybierane są przez innych. Warto rozglądać się też za innymi produktami, które mogą okazać się idealne właśnie w naszym przypadku. Przykładem mogą być pewne tworzywa sztuczne. 

Wytrzymałe wersje paneli z poliwęglanu 

płyty poliwęglanowe producentOd jakiegoś czasu dość dużo się mówi na temat metod poliwęglanu. To tworzywo sztuczne znajduje naprawdę bardzo szerokie zastosowanie. Jeśli chodzi o materiał jakim są płyty poliwęglanowe producent jest w stanie nas zapewnić, że jest to materiał, który wytrzyma naprawdę sporo. Panele poliwęglanowe na ten moment występują w dwóch wersjach. Można spotykać panele poliwęglanowe komorowe oraz lite. Pierwsze z nich wyróżniają się tym, że składają się z dwóch warstw, które oddzielone są cienki poliwęglanowymi ściankami. W związku z tym tworzą się w poliwęglanie komory, od których wywodzi się nazwa płyt. Natomiast poliwęglan lity to produkt, który na pierwszy rzut oka wygląda identycznie jak szkło. W związku z tym jest on niezwykle często wykorzystywany w tych miejscach, gdzie z jakiegoś powodu szkło nie może być zastosowane. W przypadku zadaszeń tarasowych, o których już wcześniej wspomniano jest tak, że poliwęglan sprawdza się tam idealnie. 

Z każdym kolejnym dniem znacznie rośnie zainteresowanie panelami poliwęglanowymi. Każdy z nas zapewne zdążył już zauważyć, że panele poliwęglanowe są często stosowane na zadaszeniach nad przystankami autobusowymi. Z ich użyciem tworzy się również świetliki w dachach. Wytrzymałość paneli poliwęglanowych jest na naprawdę świetnym poziomie więc warto się tym materiałem zainteresować.